Kdv Oranlarina GÖre Ayrim Nasil Yaparim

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003
Kolay Gelsİn
Excel De Fatura Dİzayni Yaptim Tabİ Sİzlerİn Yardimiyla :) Kdv SÜtÜnunu Toplam YapmiŞtim Yanİ TÜm Kdv Lerİ Toplayip Tek SÜtÜna Yaziyor. Şİmdİ Kdv Sİstemİ DeĞİŞmİŞ. :( . Faturanin Altina Bİr Yere Bunu Nasil Tanimlarim Yanİ Kdv Kolonuna 8 YazdiĞimda TÜm 8 Olanlarin Kdvsİnİ Bİr Yere 1 Olanlarinkİnİ BaŞka Yere Nasil Yazdirabİlİrİm Örnek AŞŞaĞida Yardim Beklİyorummm.

Bİrİm Mİktar Cİnsİ Kdv Fİyat Tutar

Ad 2 Elma 8 1,00 2,00
Ad 3 Muz 8 2,00 6,00
Ad 2 Armut 1 1,00 2,00

Kdv % 8 Buarya Toplam 8 Kdv
Kdv % 1 Buraya Toplam 1 Kdv

Kdv YazdiĞim Yerler Sabİt Her Faturada Oranlar DeĞİŞİyor Yanİ 8 GÖrdÜ Alanlarin %8 İnİ 1 GÖrdÜĞÜ Alanlarin %1 İnİ Alip Toplayip Yazmasi Lazim

Excel Vers. ve Dili
office 2007
bu işinizi görürmü bilmiyorum
ben e topla ile yapmaya çalıştım
saygılar iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Sn. CEMAKSOY,
Ekteki çalışmayı inceleyiniz. Belki işinizi görür. Kendi isteğinize göre ayar yaparsınız.
kolay gelsin.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003
süpersinizzzzzzzzz varyaaa allah ne muradınız varsa versin.... çok ama çok teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003
Meslan
Dostumm Tam İstedİĞİm Gİbİ YapmiŞsin Çok TeŞekkÜr. Ama Ben Kendİ Formatima Uygulayamadim . Sanirim Makro Var. Benİm Faturam Matbu SÜreklİ Form. KullandiĞim Dosyayi Ekde GÖnderİyorum . FormÜllerİ Buna Uyarlayip GÖnderebİlİrsen Çok Sevİnİrİm.
Saygilar
Cem Aksoy

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Sn. CEMAKSOY,
3 Nolu mesaja dosyanızı ekledim. İnceleyiniz.
Birleşik formül kullanılmıştır. Bunun için Formülün bulunduğu hücreyi seçin; F2 ardından Crtl+Shift+Enter tuşlarına beraber basınız.