Kelimeler arası boşluk

Excel Vers. ve Dili
Office ltsc 2020
Merhaba
Bir metin parçasında yada bir ebook ta kelimeler arası boşlukları nasıl standart duruma getirebilirim?
Yardımcı olabilirseniz sevinirim
Telekkürler

Ekli dosyalar

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Ben sorunuzu şu şekilde anladım. Dosyanızdaki metinleri aynı hizada görmek istiyorsunuz.

Eğer amacınız buysa;

Metni seçin ve aşağıdaki resimdeki seçeneğe tıklayın.

Excel Vers. ve Dili
Office ltsc 2020
Hayır
örnek dosyayı incelerseniz kelimeler arasındaki boşlukların ya gereğinden fazla büyük yada hiç olmadığını (kelimelerin bitişik olduğunu)görürsünüz.Sonuçta cümle yapısı bozuluyor,buda o metni yada dokümanı anlamsız yapıyor,Bu amaçla ekteki dosyayı daha belirgin hale getirdim
İlgilerinize teşekkürler

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Merhaba,

Şimdi anladım. Kelime ayrımı yapılması gerekeyor. Word'de böyle bir işlem yapılabiliniyormu açıkçası bilmiyorum. Word konusunda tecrübesi fazla olan üyelerimizin fikrini almak lazım. Bana göre makroyla bile yapılması zor görünüyor. Belki bu işi yapacak profesyonel bir program arayışına girmeniz gerekebilir.

Excel Vers. ve Dili
2007 Excel, Word Tr
Merhaba,
Kelime arası boşlukların silinmesi hangi işlemden sonra oldu? Belgenizin ilk hali de böylemi idi? Normalde böyle bir hata nasıl oluşuyor merak ediyorum.

Excel Vers. ve Dili
Office ltsc 2020
Scanner da taranmış bir belge yada ekitap.Elime geçtiğinde bu durumda idi.

Excel Vers. ve Dili
2007 Excel, Word Tr
Ben de kitap taratıp worde çeviriyorum fakat bu şekilde bitiştirmeye rastlamadım. Bence bu belge size gelmeden önce bir hatalı makro yada bul değiştir vesaire yapılmış olmalı.

Excel Vers. ve Dili
2007 Excel, Word Tr
Bir çözüm yolu görünüyor ama ustalar el atarsa. Belgedeki bitişik kelime gruplarını "Google" arama motoruna yahutta "Google Translate" de yazdığımızda mükemmel bir şekilde kelimeler arasına boşluk bırakarak ayırma yapıyor. Demekki bir yolu var. Bu soru cevaplanırsa güzel bir örnek oluşturacağa benziyor...

Excel Vers. ve Dili
Office ltsc 2020
Bir çözüm yolu görünüyor ama ustalar el atarsa. Belgedeki bitişik kelime gruplarını "Google" arama motoruna yahutta "Google Translate" de yazdığımızda mükemmel bir şekilde kelimeler arasına boşluk bırakarak ayırma yapıyor. Demekki bir yolu var. Bu soru cevaplanırsa güzel bir örnek oluşturacağa benziyor...
Mükemmel bir fikir umarım cevaplandırılır
Böyle bir çözüme ancak şapka çıkarılır
Teşekkürler

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Merhaba,

Geçenlerde Zeki bey bir çalışma hazırlamıştı. Sanırım kullanmak size kısmetmiş. İncelermisiniz.

Google Translate Çeviri