Kenarlık çizgisi üstte

Excel Vers. ve Dili
office 2013
Merhaba,
Hücreye kenarlık çizgisi ekliyorum ancak hücre içine yazı yazdığımda, yazı hücre sınırını geçerse kenarlık çizgisi o hücre için kayboluyor . Ben kenarlık çizgisi yazının üstünde görünsün istiyorum bunu nasıl ayarlayabilirim.

Kenarlık Çizgi Resmi

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Hücreyi genişletin.

Excel Vers. ve Dili
office 2013
Cevap için teşekkürler. Ancak aradığım şeyi sanırım açık ifade edemedim. Hücreyi genişletince yazı hücre sınırlarının içerisinde kalıyor. Benim istediğim yazı özellikle sınırlardan taşsın. Ancak taştığında bile hücre kenarlığı yazının üzerinde görünsün. Ekli resimde nasıl görünmesini istediğimi paintte çizdim.

Kenarlık Çizgileri Yazı Üzerinde

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,

Ne yapmak istediğinizi emin olun anlamadım. Örneğinizi gördüm yine anlamadım.
Eğer sütun genişliğini arttırmak istemiyorsanız, satır yüksekliğinizi ayarlayın. Hücreyi Metni Kaydır ile satırlara bölebilirsiniz. Aynı hücre içinde yazı hücreden kaymadan alt satıra geçer.
Bu öneri umarım yardımcı olur.

Excel Vers. ve Dili
office 2013
Sabırla cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Son kez anlatmayı deniyorum. Aşağıda Ekli linkteki görselde görebileceğiniz üzere. 1 nolu resimde dediğiniz gibi hücreyi büyütünce "Kızıl Elma Caddesi" yazısı hücre içinde kaldı . Ancak Benim istediğim görüntü 2 nolu resimdeki gibi. Yani "Kızıl Elma Caddesi" yazısında Cadde kelimesine bakarsanız kenarlık Çizgisi C ve a harfleri arasından geçiyor ve görünüyor. Bu çizgiyi ben Paintte ekledim. Excel de küçük hücreye "Kızılelma caddesi yazınca" 3 numaralı görseldeki sonucu alıyorum. Yani Kenarlık çizgisi Cadde kelimesinin d harfi üzerinden geçerken kayboluyor. Amacım kenarlık çizgisinin kaybolmaması . Her zaman gözükmesi harf üzerine gelse bile . Bunu excelde yapmak mümkün müdür diye sormaya çalışıyorum. Teşekkür ederim.

Final Resim

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sizin istediğiniz excelde olmuyor. eğer veri hücreyi taşıyorsa kenarlık çizgisi yok olur.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Zaman zaman bize anlamsız gelen isteklerle karşılaşıyoruz, bazıları gerçekten anlamsız olsa da çoğunun kendi içinde tutarlı bir gerekçesi oluyor.

Çok merak ettim, mahsuru yoksa neden böyle bir düzenlemeye ihtiyaç duyduğunuzu açıklayabilir misiniz?

Excel Vers. ve Dili
office 2013
Fatura formatımız bu şekilde. Pandemi doyası ile yeni fatura bastırmadık. Excelde fatura formatımızın aynısnı yapmaya çalıştım ancak çizgiler kaybolduğu için bire bir aynısı olmadı. Olmuyorsa başka bir yöntem (powerpoint gibi) denemek gerekiyor alakanıza teşekkürler.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
İşinize yarar mı bilmem ama aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.

Fatura formatınızı excele oluşturun ve kenarlıklarını çizin. Aynı sayfadan bir adet de çizgisiz olarak oluşturun.
Sonra çizgili olan sayfadaki alanı mouse ile seçin.

Resimdeki kopyalama seçeneğini seçin.

219659

Bu işlemden sonra bir onay penceresi gelecektir. Tamam diyerek işleme devam ediniz.

Sonra çizgisiz olan sayfaya kopyalanan alanı yapıştırın.

Böylece alt bölüme birşeyler yazdığınızda kenarlık çizgileri yok olmayacaktır.

Dolaylı çözüm yolu olarak kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
office 2013
Teşekkür ederim dediğiniz yöntemle yapabildim.
İşinize yarar mı bilmem ama aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.

Fatura formatınızı excele oluşturun ve kenarlıklarını çizin. Aynı sayfadan bir adet de çizgisiz olarak oluşturun.
Sonra çizgili olan sayfadaki alanı mouse ile seçin.

Resimdeki kopyalama seçeneğini seçin.

Ekli dosyayı görüntüle 219659

Bu işlemden sonra bir onay penceresi gelecektir. Tamam diyerek işleme devam ediniz.

Sonra çizgisiz olan sayfaya kopyalanan alanı yapıştırın.

Böylece alt bölüme birşeyler yazdığınızda kenarlık çizgileri yok olmayacaktır.

Dolaylı çözüm yolu olarak kullanmayı tercih edebilirsiniz.
Teşekkür ederim dediğiniz yöntemle yapabildim.