kernel hatası

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TÜRKÇE
Selamlar;
Her başım sıkıştığı vakit derdime çare olan bu forma Uzunca bir aradan yine mesaj atıyorum. Cevap verecek olan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Yeni aldığım bilgisayarımda sistemi kurdum ve yaklaşık 20 gündür çalışıyorum.

1) Bazen ekran göz kırpar gibi oluyor ve bu durum kafamı kurcalıyor. Ekran kartınından şüphelenmeye başladım. Acaba bu göz kırpmanın sebebi nedir. Eğer donamımsal bir sebebin sonucu ise satın aldığım firmayla görüşeceğim.

2)İkinci olarakta iki kez oldu kernel hatası aldım bu durumda ne yapılabilir. Kernel hatasının sebepleri neler olabilir. Çok program yükleyip silmekten yada sürücelerin hatalı yüklenmesinden kaynaklanabilirmi

3)Kablosuz mause ve klavye kullanıyorum. Sistemi CD ROM dan bot etmek istediğim zaman bios okunmadan Wireless klavyeyi görmüyor. Bu yüzdende soket girişli bir klavye ile format atmak zorunda kalıyorum. Bilgisayarı aldığım yerde bunun normal olduğunu bazı usb girişli Wireless klavyelerde olabileceğini söylediler

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Selamlar;
Her başım sıkıştığı vakit derdime çare olan bu forma Uzunca bir aradan yine mesaj atıyorum. Cevap verecek olan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Yeni aldığım bilgisayarımda sistemi kurdum ve yaklaşık 20 gündür çalışıyorum.

1) Bazen ekran göz kırpar gibi oluyor ve bu durum kafamı kurcalıyor. Ekran kartınından şüphelenmeye başladım. Acaba bu göz kırpmanın sebebi nedir. Eğer donamımsal bir sebebin sonucu ise satın aldığım firmayla görüşeceğim.

2)İkinci olarakta iki kez oldu kernel hatası aldım bu durumda ne yapılabilir. Kernel hatasının sebepleri neler olabilir. Çok program yükleyip silmekten yada sürücelerin hatalı yüklenmesinden kaynaklanabilirmi

3)Kablosuz mause ve klavye kullanıyorum. Sistemi CD ROM dan bot etmek istediğim zaman bios okunmadan Wireless klavyeyi görmüyor. Bu yüzdende soket girişli bir klavye ile format atmak zorunda kalıyorum. Bilgisayarı aldığım yerde bunun normal olduğunu bazı usb girişli Wireless klavyelerde olabileceğini söylediler
1) Ekran kartı olabileceği gibi monitor kaynaklıda olabilir. Eğer Vista kullanıyorsanız ve Aero Teması aktif ise çalıştırdığınız programlardan bu modu desteklemeyenler olursa kısa süreli değişmeler olmaktadır.

2) Kernel hataları ciddi hatalardır. Sürücü hatasından kaynaklanabilir ama nadir olur. Servisle görüşmenizde yarar var.

3) Eğer wireless klavye ve farenizin kasa ile irtibat kurduğu nokta USB ise BIOS ta bunları aktif etmek için bir ayar var onu denemenizi tavsiye ederim. Wireless olmasından dolayı kaynaklanabilir doğrudur ancak 2 numaralı hatanız ciddi bir hata.

Sonuçta sıfır aldığınız bir sistemde kurulum için orjinal sürücüleri kullandığınız için sorun olmaması lazım. Eğer sorun oluyorsa hiç bir şekilde içini açmadan servise götürüp tüm dertlerinizi ayrıntılı anlatın.

Geçmiş olsun.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TÜRKÇE
Sayın alpeki99' a verdiği cevpatan dolayı teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TÜRKÇE
Monitörüm tak çalıştır SAMSUN 19 inç monitör
İşletim Sistemi xp
Ekran kartı 512 mb Ati