KEY veri birleştirme

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
herkese kolay gelsin diyerek başlamak istiyorum.malumunuz KEY işlemleeri sonlanmak üzere bunun için hatalı kayıtlar İlçe milli eğitim müdürlüğüne geldi.Bu kayıtlar düzeltilerek ekteki forma 3 kişi tarafından işlenecek.yüzlerce kayıt var .istediğim şu benim gönderdiğm dosyayı kullanarak gelen bu kayıtları makro ile almak istiyorum.veri alacağım dosyalarda aynı format ve özellikte yani 1987 den başlayı 1995 kadar çalışşma sayfaları ve 10 satırdan başlayan veriler.yardımcı oolursanız sevinirim.Bu gelen dosyaları c nin altında KEY adlı bir klasörde toplayacağımı varsayabilirsiniz.

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
Uğraştım ama beceremedim.Veri aralığın ayarlayamadım.
Kod:
Private Sub CommandButton1_Click()
Set s1 = Sheets("1987")
For Each Dosya In CreateObject("Scripting.FileSystemObject").GetFolder("C:\KEY").Files
c = c + 1
For a = 1 To 17
s1.Cells(c + 9, a) = ExecuteExcel4Macro("'C:\KEY\[" & Dosya.Name & "]1987'!R10C" & a)
Next: Next
End Sub
Bu kod ile tek bir satırdan alabiliyorum ama ben a10:q100 aralğını almak istiyorum üstatlar bir el atarsa.
Aşağıdaki kod ile konuyu hallettim ilgilenen! herkese teşekkürler.
Aynı sıkıntıyı yaşayan arkadşlara faydası olur dileği ile kodu ekliyorum.
Kod:
Sub verial()
'
' verial Makro
' Makro ARKADAŞ tarafından 13.10.2008 tarihinde kaydedildi.
'
Set s1 = Sheets("1987")
For Each Dosya In CreateObject("Scripting.FileSystemObject").GetFolder("C:\KEY").Files
For b = 10 To 552
deg = ExecuteExcel4Macro("'C:\KEY\[" & Dosya.Name & "]1987'!R" & b & "C2")
If deg = 0 Then GoTo 10
c = c + 1
For a = 1 To 17
s1.Cells(c + 9, a) = ExecuteExcel4Macro("'C:\KEY\[" & Dosya.Name & "]1987'!R" & b & "C" & a)
Next
10 Next
Next

End Sub

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Excel 2003 Türkçe
Dostum bu dosyayla senin işin yok. Siz girişleri tamamladıktan sonra Malmüdürlüğü (Milli Emlak) servisine CD ortamında teslim edeceksiniz ve Malmüdürlüğü de gelen tüm verileri tek CD halinde birleştirecek ve Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığına gönderecek. Eğer veriler doğruysa hesaplara aktarma işlemi başlayacak. :)

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
Dostum bu dosyayla senin işin yok. Siz girişleri tamamladıktan sonra Malmüdürlüğü (Milli Emlak) servisine CD ortamında teslim edeceksiniz ve Malmüdürlüğü de gelen tüm verileri tek CD halinde birleştirecek ve Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığına gönderecek. Eğer veriler doğruysa hesaplara aktarma işlemi başlayacak. :)
İy hoşta 97 kurmun itiraz dilekçesi MEM de ve birleştirilmesi gerkiyormuş.Sonra Mal Mdürlüğü alacakmış.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Excel 2003 Türkçe
İy hoşta 97 kurmun itiraz dilekçesi MEM de ve birleştirilmesi gerkiyormuş.Sonra Mal Mdürlüğü alacakmış.
İlginç. Valla bizde yok böyle bir uygulama. Bizimkileri Malmüdürlüğü birleştirecek.