kılavuz çizgileri

Arkadaşlar, kılavuz çizgileri hakkında bana nasıl yardımcı olabilirsiniz? Biraz aradım ama istediğim şeyleri alamadım. Bana ayrıntılı anlatabilir misiniz?

kılavuz çizgileri hakkında bilgi almak istiyorum. Genişletmeyi,daraltmayı,hücre biçimlendirmeyi az çok öğrendim.Ama mesela A ile B arasındaki çizgiyi örnek vereyim. Aşağı doğru inerken bir yerde onu kesip(yani gözükmeyecek) diyelim ki 20.satırdan itibaren yeniden çizgi gözüksün istiyorum. Bunu nasıl yapıyorsunuz? Yani basit bir şeydir belki ama excele yeni başladığım için bilmiyorum.

Klavuz çizgisi hücrelere daha rahat veri girilmesi sağlayan yardımcı çizgilerdir. Sadece hücrenin konumunu belli ederler aslen tablonuzla bir ilgisi yoktur. ARAÇLAR | SEÇENEKLER seçeneğinden GÖRÜNÜM sayfasını seçip Klavuz çizgilerini'nin yanındaki işareti kaldırarak görünmemesini sağlayabilirsiniz. Eğer klavuz çizgilerinizin yazdırılmasını istiyorsanız DOSYA | SAYFA YAPISI seçeneğinden Çalışma Sayfası 'nı seçip Klavuz Çizgilerini'ni işaretleyerek yazdırılmasını sağlayabilirsiniz.

Tablonuza çizgiler eklemek istiyorsanız KENARLIKLAR özelliği ile hücrelerin istediğiniz kenarlarına istediğiniz özelliklerde çizgi çizebilirsiniz.
Biçimlendirme araç çubuğundan Dolgu renginin solundaki muhtemelen kare şeklindeki ikonun üzerine mousle gelince (KENARLIKLAR yazar) yanındaki küçük okta pratik olarak uygulayabileceğiniz kenarlıklar gözükür. BİÇİM | HÜCRELER seçeneğinden KENARLIKLAR sayfasından uygulayabileceğiniz tüm kenarlık çizgilerini, çizgi renklerini ve kalınlıklarını görebilirsiniz.

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
M.Office/Excel 2007 Türkçe
sn mırage
Ekteki örneği inceleyin.