Kılavuz çizgileri???

Merhaba arkadaşlar. Basit birşey soracam. Bir excel sayfasında hücrelerin kenarlarındaki çizgiler gözükmüyor. Yazdırınca gözükmesini istemiyorum ama excel'de çalışırken bu kılavuz çizgileri hafif bir gri renkte gözüksün. (her zamanki gibi) Gözükmeyen çizgileri nasıl gösterebilirim? :shock:

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Araçlar >> Seçenekler | Görünüm >> Kılavuz çizgileri (Grid lines)

G

Guest

Misafir
Merhaba

Ã?ncelikle birinci sorunuzu için yazdırmak istediğiniz sayfaya gelin ve oradan türkçelerini tam olarak bilmiyorum ama anlatmaya çalışayım menüden dosya seçeneğini seçin orada print setup( yazdıma düzenle )yı seçin ekrana gelen pencereden sheet ( sayfa ) bolumunu açın ve aşağıda Draft quality ( Taslak nitelikler - siyah beyaz seçeneğinin altında ) kutucuğunu işaretlerseniz yazdırmak istediğiniz alandaki kenar çizgileri gözükmeyecektir.
2. sorunuz için ise kenar çizgileri olmasını istediğiniz alanı mausla tarayarak seçin alan seçili iken menüden format seçeneğini seçin oradan cell (hücre ) seçeneğini seçin ekrana gelen pencereden Border ( Kenarlık ) sayfasını seçin oradan renk ayarları ve diğer ayarları rahatça yapabilirsiniz.
Türkçe açıklamalar için kusura bakmayın dilim dondüğünce yazmaya çalıştım. :keyif: