Kılavuz Çizgileri

Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr-eng
office 2007 tr-eng
Merhaba,

Arkadaşlar excel de kılavuz çizgilerim görünmüyor.Görünüm menüsü-kılavuz çizgileri de seçili oldugu halde kılavuz
çizgileri yok.

Sizce sorun ne olabilir?

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2007TR - 2010TR
beyaz dolgu vardır arkadaşım tüm sayfayı seçip dolgu yok dersen sorun çözülür...

Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr-eng
office 2007 tr-eng
beyaz dolgu vardır arkadaşım tüm sayfayı seçip dolgu yok dersen sorun çözülür...
Bahsettiğiniz şekildede olmuyor.Kılavuz çizgisini göster butonu , dolgu butonu vb.

Ancak hücreleri seçip kenarlık çizgisi verdiğim zaman kalın kenarlık çizgileri atıyor.Ama o klasik mavi excel çizgileri gelmiyor.???

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Yakupoca arkadaşım gezerken gördüm sorununu....araçlar menüsünden seçenekleri tıkla oradan çıkan tablodan görünüme tıkla oradan da kılavuz çizgilerinin yanındaki kutucuk boştur, bir çentik atıver.. tekerleme gibi oldu...DD

Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr-eng
office 2007 tr-eng
procem

uzun zamandır bu konuyu cevapsız diye bakmıyordum.
Sorun şu ki bu excel in kılavuz çizgi özellikleriyle alakalı değil.farklı bir durum var burada.
excel in kılavuz çigileri ile çözülmüyor bu olay.Ve 5 yıllık office uğraşımda bu durumda 2 makine ile karşılaştım.Ama sorunun kaynagını hala bulabilmiş değilim.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Kılavuz çizgi rengini "Otomatik" dışında farklı bir renk ayarlamış olabilirmisiniz.

Eğer sayfanızın bir normal resmini, birde tüm hücrelerin seçilmiş halde olan resmini eklerseniz çözüm bulma şansımız artar.

Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr-eng
office 2007 tr-eng
korhan bey,

Bu şekildede denedim ancak bir sonuç alamadım.Excel in o mavi çizgileri bir türlü gelmedi.Dediğim gibi bu kılavuz çizgi ayarları gibi bir şey değildi.Çünkü bu konuda yapılabilsei tüm yolları denedim.Bu gibi bir sorunla 2 defa karşılaştım 1.cisinde office updatelerini yükleyince sorun düzeldi.
Dosya örneklerini gönderemeyecegim.bilgisayar başka bir kullanıcıda.
Fakat ekran görüntülerini aldıgımda gönderecegim

İlgi ve yardımınız için teşekkür ederim..

Teşekkürler. ReBiwar

Benim de aynı probemim olmuştu. Meğer dolguyu beyaz yapmışım. Dolgu yok işaretleyince düzeldi. Teşekkürler ReBiwar cevabınız benim de çok işime yaradı.

Teşekkürler. RebiWar

Benim de aynı probemim olmuştu. Meğer dolguyu beyaz yapmışım. Dolgu yok işaretleyince düzeldi. Teşekkürler ReBiwar cevabınız benim de çok işime yaradı.

Excel Vers. ve Dili
2021
Selamlar,
Ek bir bilgi olarak; Hücreler Dolguda olmaması ve Görünüm> Kılavuz Çizgileri kutucuğu işaretli olmasına rağmen yine de kılavuz çizgileri görünmüyorsa,
Ekranın contrast değerini düşürebilir veya Dosya>Seçenekler>Gelişmiş>Kılavuz Çizgisi Rengini istediğiniz şekilde oynayabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
2003-2007
Selamlar,
Ek bir bilgi olarak; Hücreler Dolguda olmaması ve Görünüm> Kılavuz Çizgileri kutucuğu işaretli olmasına rağmen yine de kılavuz çizgileri görünmüyorsa,
Ekranın contrast değerini düşürebilir veya Dosya>Seçenekler>Gelişmiş>Kılavuz Çizgisi Rengini istediğiniz şekilde oynayabilirsiniz.
Günlerdir uygulamadığım metod kalmadı.Allah razı olsun arkadaş senden ekran kontrast ayarındanmış meğer.