Kilitli hücrelerin olduğu korunan bir sayfaya son kullanıcının formül içeren satırlar ekliyebilmesi nasıl yapılır?

Excel Vers. ve Dili
2010
Merhabalar,

Çok uzman bir excel kullanıcısı olmamamla birlikte meraklı bir kullaınıcıyım. Firmamız için kullanacağımız bir fiyat teklif formatı hazırlamaktayım. Son haline geldi fakat bir tek problemim kaldı. Hazırladığım formda 20 tane ürün için fiyat teklifi verilebilir durumda. Fakat 21 ürün istenebilir ve formüllü hücreleri kilitleyip ve gizledikten sonra sayfayı korumaya alınca, 21inci satır ekleme işlemini yapamıyorum seçili alanda kilitli hücreler olduğu için.

Buton eklemeyi ve makroyla yapılabileceğini düşünüyorum. Yaptığım google araştırmaları sonucu buton için şifreyi bypass edip satır ekleme kodu var fakat uygulayamadım.

Bu formu benim haricimde birçok kişi kullanacak buyuzden sayfa korumanın olması şart.

Yardımcı olabilir misiniz?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Formunuzu 20 ile kısıtlamayın. 100 adet ürün için hazırlayın. Kullanılmayan satırları gizlemeniz daha kolay olur.

Excel Vers. ve Dili
2010
evet. yardımınız için teşekkürler birsüre sonra aynısı aklıma geldi. Onun için buton ekledim. Cevap için teşekkürler.