Kira Takipte Günü Gelince +1 Kira Bedeli Ekleme

Excel Vers. ve Dili
2010 tr
Merhaba arkadaşlar ;

Kira takip çalışma sayfası yapmak istiyorum ve sonuna kadar da geldim sayılır fakat bir noktada tıkandım;

kira başlangıcı örnek olarak 26.04.2018 olarak girişini yaptım ve bir hücreye de bugün() diyerek güncel tarihimi koydum.Benim başarmak istediğim bugün tarihi 26.05.2018 olduğunda kira başlangıcının üzerinden 1 ay geçtiği dolayısıyla kira bedelinin otomatik olarak devam eden ay ve gün geldiğinde toplamda eklenmiş olarak görmek istiyorum.

Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar olursa çok minnettar olurum.

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
(18.03.2020) - Uzman olduğu için tarih geçersiz oldu.
Merhaba.

Geçen tam ay sayısını aşağıdaki formül ile bulabilirsiniz.
Kira başlangıç tarihinin A1 hücresinde yazıldığını varsaydım.
Formülü uyguladığınız hücrenin biçimini GENEL veya SAYI olarak ayarlayın.

Formül sonucunu aylık kira tutarı ile çarparak kira tahakkuk miktarını bulabilirsiniz.
.
Kod:
=[COLOR="Red"]EĞER[/COLOR]([COLOR="red"]VE[/COLOR](A1<[COLOR="red"]BUGÜN()[/COLOR];(A1<>""));[COLOR="red"]ETARİHLİ[/COLOR](A1;[COLOR="red"]BUGÜN()[/COLOR];"M");0)

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010-Türkçe
Sayın arkadaşım buraya o çalışmanızın bir örneğini dosya yükleme sitesi aracılığı ile yüklerseniz size yardım ulaşır. Dememe kalmadan ulaşmış bile...

Excel Vers. ve Dili
2010 tr
Hocam ne yapsam olmuyor şimdi sizlere excel dosyasının linkini gönderiyorum.

Rica etsem ilgilenir misiniz?

https://files.fm/u/vtjy9pk7

kira başlangıcı örnek olarak 26.04.2018 olarak girişini yaptım ve bir hücreye de bugün() diyerek güncel tarihimi koydum.Benim başarmak istediğim bugün tarihi 26.05.2018 olduğunda kira başlangıcının üzerinden 1 ay geçtiği dolayısıyla kira bedelinin otomatik olarak devam eden ay ve gün geldiğinde toplamda eklenmiş olarak görmek istiyorum.

Excel Vers. ve Dili
2010 tr
Çok teşekkür ederim Ataköylü-59 rumuzlu arkadaşım.

Allah razı olsun