kişisel excel ayarlarını format öncesi yedekleme

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
Ofis 2007 kullanıyorum forumunuz sayesinde bir sürü yeni düğme eklenti ve özellik ekledim, ancak artık bilgisayarıma format atmanın zamanı geldi. Daha önce de format atmıştım ancak bu ayarları bir daha yapması giderek artan özellikler ile zor geliyor. Kişisel olarak excel de olmayan ayarların yedekleme işlemi yapılabilir mi ? Yapılabilirse nasıl yapabilirim ?

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝11 64 Bit 𝙏𝙍⎠
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-09-2027
Merhaba,

EXCEL dışında Yedek alacağınız office uygulaması mevcut mu?

Eklentiler için: Office'in kurulu olduğu yerde ve varsa ...AppData\Roaming\Microsoft\ içinde yer alan Addins klasörlerini yedekleyin ve kurulum sonrası programa tekrar çağırın.

Menülerde yapacağınız değişiklikler'i KayıtDefteri'nden yedekleyebilirsiniz.
Başlat > Çalıştır > Regedit >> Bilgisayar\HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office yolunu açın
Sağ tuşa basıp Ver menüden Ver'i seçin.
Format sonrası ofisi kurduktan sonra oluşturduğunuz .reg uzantılı dosyaya çift tıklayarak kayıt defterine eklemesini sağlayınız.

Bunlar yeterli olur mu emin değilim.
Biraz araştırma ve Sanal olarak test ettikten sonra net sonucu sizlerle paylaşırım.

Yada daha basit bir şekilde Uygulamayı taşımak için Bu Uygulamadan faydalanabilirsiniz.

Menülerde yaptığınız düzenlemeler için:
1534954893494.png

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
özel ayarlı sadece excel 2007 kullanıyorum diğer başka bir ofis uygulamasını özel ayarlarla kullanmadığım için sorun teşkil etmez. Bu linkteki program sağ tuş ile tıkladığımda eklenen menü eklerini, excel açıldığında otomatik olarak çalışan eklentileri ve bu eklentilere bağlı düğmeleri yerini değiştirdiğim düğmeleri de taşıyacak mı ?

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝11 64 Bit 𝙏𝙍⎠
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-09-2027
Merhaba,

Uygulamayı daha önce deneme fırsatım olmadı, yedekleme için başka neleri almamızın gerektiği ile ilgili araştırma yaparken Bu site üzerinde bu uygulamaya rastladım. Anlatılan(lar)a göre sorun çıkarmadan eskisi gibi çalışır halde taşıdığı belirtiliyor.

Yukarıdaki mesajımda da belirttiğim gibi yedekleme yaptıktan sonra program ile yedekleme başlatın. hangi dosyaları aldığına ilişkin ekranda yer alan logları bir metin dosyasına kaydedin ve bizimle paylaşın. Loglarda neleri almış birlikte yorumlayalım.

*Sanal sistemde test işlemlerimi yoğunluğum sebebiyle henüz gerçekleştiremedim, en kısa sürede test etmiş olurum.