Kişiye Özel Dosya Kullanımı

1Al2Ver

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit TR - Microsoft Office 365 - Win11 Home
Merhaba,

Kullanıcı Girişleri şifrelere bağlı bir .xlsm dosyasında,

Bir ağa bağlı 4-5 bilgisayarda, ayrı ayrı kullanıcıların kendi bilgisayarlarında, aynı anda, farklı sayfalarda çalışmalarını (kayıt vb) sağlamak istiyorum.

Örneğin ; "Programcı" isimli kullanıcı, kendi bilgisayarında, kendi şifresi ile programı açıp çalışıyor,

Aynı anda "Hacer" isimli kullanıcı da, kendi bilgisayarında, kendi şifresi ile programı açıp çalışa bilsin,
Aynı anda "Aytül" isimli kullanıcı da, kendi bilgisayarında, kendi şifresi ile programı açıp çalışa bilsin,

Programda, her kullanıcının kullanacağı sayfalar (yetkiler) önceden, bir UserForm ile belirlenmiştir.

Bazı yetkiler (sayfalar) her 4-5 kullanıcıya da verilmiş olabiliyor.

Böyle bir yapısı olan programın, yukarda belirttiğim şekliyle, aynı anda çalışması olası mıdır ?

Programa Giriş Ekranı aşağıdadır.

Teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 TR 64 Bit
excelde 2 sı bir açıldığında salt okunur diye uyarı veriyor. sizin dediğiniz gibi dosya kaydetmesi sıkıntı sanmıyorum öle bir durum olsun. excel dosyaları farklı olsada veri o excele toplansa daha iyi değil mi?

1Al2Ver

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Merhaba sayın metince54,

İlginiz için teşekkür ederim,

İfadelerinizden şöyle bir sonuç çıkardım ;

"4-5 tane ayrı kullanıcı dosyası olsun, bu dosyalar verilerini başka bir dosyadan alsın"

Doğru mudur ?

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 TR 64 Bit
kullanıcıların girdiği veriler ana dosyada birleştirin diyeceğim fakat aynı anda aynı sayfaya veri akışı nasıl olacak orası sıkıntı yinede üstadlar daha iyisini bilir

askm

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2010-2016
Dosyanızi paylaşımlı olarak yapabilirsiniz. Sadece form gözükür yada açan kullanıcıya göre sayfa gizlenebilir.

1Al2Ver

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Sayın askm merhaba,

Dosya, hali hazırda bir bilgisayarda, masa üstünde bulunuyor ve her kullanıcı bu bilgisayardan kendi şifresi ile giriş yapıp, yetkilerine göre sayfaları açıp programı kullanıyor,

Ancak kullanıcılara birer bilgisayar (laptop) verildiğinde, her kullanıcı kendisine ait bilgisayardan programı kullanmak istiyor,

Aynı anda, farklı bilgisayarlardan, farklı kullanıcıların giriş yapıp, programı kendi yetkilerine göre kullana bilmeleri mümkün mü diye soruyorum ve çözüm arıyorum.

İlginize de ayrıca teşekkür ederim.

askm

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2010-2016
Ağ içerisinde paylaşımli bir dosyada olursa ve dosyada da paylaşım olursa kullanabilirsiniz.

askm

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2010-2016
Yalnız paylaşımlı dosyada bazı özellikler pasif oluyor. Bunu da belirtmek gerekli.

1Al2Ver

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Sayın askm merhaba,

Bilgilendirmeler için teşekkür ederim,

Esen kalın.