kitap 1 den kitap 2 veri aktarımı

Excel Vers. ve Dili
office 2007 tr
arkadaşlar meraba üzerinde çalıştığım iki çalışma kitabı var ; kitap1 ve kitap 2

kitap 1 deki birinci sayfada b sütununda isimler yazılı ve isimlerin karşısında sütun c de tarih, sütun d de aldığı puan1, sütun e de puan 2 ve sütun f de puan 3 var. şimdi kitap 2 de ise her bir sayfada kitap1 de b sütununda yazılı olan isimlerin her biri bir sayfaya verilmiş durumda, bu sayfaların b sütunlarına yazacağımız formül ile kitap 1deki b sütununda arama yaptırıp bulduğu veriyi kitap 2 deki uygun sayfaya aktaracak. tabi aynı isme olan her veri girişini aynı isimdeki sayfanın bir alt satırına ekleyecek.
bunu kodsuz formülle yapmamız mümkünmü
şimdiden teşekkür ederim

İsmlere örneğin A sutununda numara (sicil no gibi) verip; Kitap2 deki her sayfanın belirli bir hücresine (örneğin A1) bu numarayı yazıp, Kitap 2 sayfalarında yer alan hücrelerinizi Vlookup formülü bu anahtar numaralara göre formüllerseniz olur herhalde.

Ekte iki dosya var.

Kolay gelsin

eklediğim sayfa 1 de rakamların yanına sayfa 2 deki listeden kişi isimlerini kendisi bulup karşısındaki bölümleri yazdırmak istiyorum yardımcı olurmusunuz lütfen

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sayfa1 C1 hücresine aşağıdaki formülü yazın.

=DÜÞEYARA(A1;Sayfa2!$A$1:$B$1000;2;0)

Excel Vers. ve Dili
office 2007 tr
arkadaşlar hepinize teşekkür ederim kusura bakmayın foruma mesajı bıraktığımdan bu yana henüz yeni online oluyorum henüz mesajlara bile bakmadan soruyu sorup daha sonra çekip gitmiş gibi olmasın diye ilk sizlere mesaj yazayım dadim mesajlara bakıp sizleri tekrar bilgilendireceğim ilginiz için teşekkürler