Klasör içerisinde bulunan excel leri makro ile açıp kapatmak

Excel Vers. ve Dili
2010
Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak bir klasör içinde 1 ana olmak üzere ve 400 adet excel dosyası var. 400 adet bağlı dosyamdaki veriler bu ana dosyadaki excele formüle edildi yani ana dosyamda verileri güncellediğimde 400 adet bağlı excel dosyası güncelleniyor fakat bu bağlı dosyaları açınca güncelleme oluyor ben ise ana dosyada ilgili verileri yüklediğimde diğer 400 excel dosyasını açmadan güncellemesini istiyorum . Nasıl yapabilirim yardımlarınızı rica ediyorum .Kısaca aynı kalasör içindeki ana dosyamda veri girişlerini yapıp dosyayı kaydet dediğim zaman ona bağlı 400 adet excel dosyasını açmadan güncelleştirme yapmadan güncellediğim verilerin 400 adet bağlı dosyada güncellemesini istiyorum . Bunu 400 adet dosyayı aç kapa yaparak çözebiliriz diye düşünüyorum ama makroyu çok bilmediğimden yapamadım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Bununla ilgili bir konu açılmış biliyorum ama orda açma ve kapama formulleri ayrı ayrı verilmiş birleştiremedim.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Bu başlık altında zaten sorunuzu yöneltmişsiniz.

Başlıkta Haluk beyin paylaştığı bir kodlama var. Bunu kendi sisteminize uyarlarsanız sonuç alabilirsiniz.