Klasör şifreleme

Merhaba;

Gerçi daha öncede sordum somut bi cevap alamadığımdan güncelliğini kaybettiği düşüncesi ile yeniden sormak gereğini duydum..

Klasör şifreleme ile ilgili ne yapabilirim.. (winzip kullanmadan, zira winzip ile şifrelendiriliyor.)

Daha önce de sorduğunuzda google da aratıp yahut herhangibir download sitesinde bulabilirdiniz diye düşünenler olmuştur sanırım

gibi ya da türkçe mi tercih edersiniz.

Arkadaşlar çok teşekkür ederim..
Sayın zimamdarın türkçe önerdiğini indirdim tam istediğim gibi sağolun iyi akşamlar

Merhaba:

Sayın Zimamdarın önerdiğin Barbar programını indirdim sayın abazyanın verdiği linki dürüst konuşmak gerekirse incelemedim.

İlk etapta zimamdarın verdiği linkteki barbar programı ihtiyacımı karşılamıştı fakat daha sonra abazyanın önerdiği linki incelediğimde iş işten geçmişti.... :eek:

Başlat menüsündeki programlar>başlangıçtan sonrası boş görünüyor.
Exprolerden Startmenu\Programlar\Başlangıç diye baktığımda maalesef boş.. Dosyalar maalesefki silinmiş.. veya ben açamıyorum. Ã?nerilerinizi bekliyorum.. :? :? :eek:
Programı kuracak arkadaşlara bazı önerilerim..
1-Program klasör şifreleme konusunda çok iyi Görünüm>klasör seçenekleri>gizli dosyalarda çok başarılı..
2- Fakaaaat şifreyi 1 kere giriyorsun hatalı girilirse yada unuulursa vay halinize....

Sn:balca gercekten üzüldüm
Sizden sonra bende siteyi inceledim yeni sürüm olduğundan bahsediyordu inşallah öyledir dedim yanılmış olmayı diledim şu andada diyorum keşki yanılmış olsa idim :eek: :eek: bunların yerine ben yaptım hiçbir şey olmadı :hihoho: :hihoho: bunları görmek isterdim Ben burda birilerini başka konulardada uyarıyorum Excel versiyonunuzu yazın excel versiyonuzu yazın diye bu kural uyulacak Bir kural koyulmuşsa o kural her ne kadar bize ters gelirse gelsin uygulanmalı kural herzaman kuralsızlıktan iyidir
Ben site yönetiminin yerine olsam profil bölümünde (Kırmızı yazı göremeyenin )versiyonunuz eksik üyeliğiniz tamamlanmadı ikazı verdirirdim
Site yönetimindende beni mazur görmelerini arz ediyorum benimkisi sadece bir öneri ve bu konu üzerinde bir daha tek kelime dahi etmiyeceğim.

Barbarın yaptıklarını ben çok yerde okudum caresi varmı bilmiyorum Aşağıda yazdıklarımın sana yardımcı olmasını dilemekten başka birşey bilemiyorum

Tüm gizli dosya türlerini ve dosya adı uzantılarını görüntüleme

Bilgisayarım veya Windows Gezgini'nde, görüntülemek istediğiniz dosyaları içeren klasörü açın.
Araçlar menüsünde, Klasör Seçenekleri'ni ve sonra Görünüm sekmesini tıklatın.
Tüm gizli dosya türlerini görüntülemek için, Gizli dosyaları ve klasörleri göster seçeneğini tıklatın.
Tüm dosya adı uzantılarını görmek için, Bilinen dosya türlerinin dosya adı uzantılarını gizle onay kutusunun seçimini kaldırın.
Uygula düğmesini tıklatın.

Sayın abazya;
Verdiğiniz samimi cevap için teşekkür ediyorum. Maalesef önerdiğiniz yolların hepsini uyguladım.
Bana verdiği hasar sadece Başlar>Programlar çalışmıyor nedenini ise anlayamadım
Acemilikten mi oldu bilemiyorum ama dosyalar silinmiş. Onun haricende klasör şifrelemede
program gayet başarılı, kullanıyorum.

Sistem geri yüklemeyi denemişmiydiniz ?
xp için pc yi güvenli kipte açın site evet/hayır seçenekli bir soru soracak Hayır seçerseniz geri yükleme için tarih belirtmeniz gerekecek.

98 kullanıyorsanız pc yi komut satırında açıp scanreg yazın gelen ekrandan işlem basamaklarını takip edebilirsiniz.

Ben burda birilerini başka konulardada uyarıyorum Excel versiyonunuzu yazın excel versiyonuzu yazın diye bu kural uyulacak Bir kural koyulmuşsa o kural her ne kadar bize ters gelirse gelsin uygulanmalı kural herzaman kuralsızlıktan iyidir
Ben site yönetiminin yerine olsam profil bölümünde (Kırmızı yazı göremeyenin )versiyonunuz eksik üyeliğiniz tamamlanmadı ikazı verdirirdim
Site yönetimindende beni mazur görmelerini arz ediyorum benimkisi sadece bir öneri ve bu konu üzerinde bir daha tek kelime dahi etmiyeceğim.
İşyerinde yeni toplayıp kurduğum pclerde Office xp
Arızaya gelmiş pclerde Office 2000
Gelir düzeyi yüksek olan okullarda Office 2003
Bilgisayarlarının olmasına şükreden okullarda Office 97
Bakanlık Valilik Kaymakamlık gibi kurumlara Office 2000
Cafelerde Open Office, Star Office de olsa razıyım
Eve pc alınca hepsini kurup imza kullanmaya başlayacağım

Sn:zimamdar bugün hiç havamda değilim Sn xxrt ın vedası beni epey etkiledi birisi nasılsın dese çok ters anlayacak durumdayım hele hele bu konuda bu başlık altında son noktamı koydum ve konuşmayacağım kimsenin versiyonunu dert etmiyorum sadece dostca şaka yollu (size özelinize gönderdiğim gibi) kural konusunda uyarıyordum Aslında şuraya bir kamyon yazı yazarım ama içimden gelmiyor

Ya anla beni xxrt vedasının etkisini atlatmam gerek

Sayın zimamdar;

Açıklamalarınız için teşekkürler.

Sayın abazya;

Duygularınıza aynen katılmak istediğimi belirtmek istiyorum.

Peki Arkadaşlar şifrelenen klasörleri nasıl geri açıyoruz? "BaRbAr" programını kastediyorum. ben şifreledim ama açamadım

:keyif: Dostum Tam Seninişine yarayacak Bir Program Kullanıyorum Ben.Harika Bir Program.
Dowload Edebileceğin Adres:

http://www.winability.com/download/

MySecretFolder

istediğin klasörden Birine Þifre Koyuyorsan Girilmeye Çalışıldığı Zaman şifre çıkıyor karşına.kısayol Kombinasyonlarıda var.çok güzel yapılmış.bir dene..

Sayın teknik;

C:\Program Files dizina altında Barbar klasörünün içinde
bkk4.exe dosyasını bulun ve çalıştırın (çift tıklayın)
sağ klik ile ayarları seçin kullanıcı adınız zaten çıkıyor şifrenizi yazın
Genelde tüm dosyaları göster'i seçin ve tamam dediğinizde gizli dosyalar görünecektir.

Buradaki bütün espri görünüm>klasör seçenekleri>görünümdeki gizli dosyaları göster,tümünü göstere
program müdahale ediyor.

Programı bende kullanıyorum gayette kullanışlı hatta c:\Program Files dizinindeki barbar klasörünün adını değiştirip
gizli yaparsanız aşağıdaki kodlarıda parsonal.xla dosyasının modül dizinine kopyalarsanız makro ile
sözünü ettiğim bkk4.exe dosyasını çağırıp ayarlar ile işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Not: Ben burada klasörün adını Barber olarak değiştirdim

Sub klasor()
Shell ("C:\Program Files\Barber\bkk4.exe")
End Sub

Dahada takıldığınız konu olursa yardımcı olabilirim.