Klasördeki Dosyaları Eşleştirme

batumania

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2007 vba
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
17-06-2025
Merhabalar lojistik firmamız her gün bize hangi ürünü ne zaman teslim edeceğine dair bir rapor gönderiyor. Benim isteğim bu listede teslim tarihi değişenleri tespit etmek. Öncelikle klasördeki bütün exceller için bunu yapabilir miyiz? Olmaz ise günlük eşleştirme ile de iki excel arasında yapabilirim. Yapmak istediğim Sipariş numarası, Stok numarası eşleşip teslim tarihi eşleşmeyenleri eski ve yeni tarihi ile listeleyebilmek.

Konu hakkında var ise alternatif fikirlerinizi ve mümkünse yardımlarınızı rica ediyorum.

Eki indiremeyenler için
https://www.dosyaupload.com/apdK

Ekli dosyalar

batumania

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2007 vba
17-06-2025
Excel'de bunu yapmanın bir yolu yok mu?

numan şamil

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2013 Türkçe
Merhabalar lojistik firmamız her gün bize hangi ürünü ne zaman teslim edeceğine dair bir rapor gönderiyor. Benim isteğim bu listede teslim tarihi değişenleri tespit etmek. Öncelikle klasördeki bütün exceller için bunu yapabilir miyiz? Olmaz ise günlük eşleştirme ile de iki excel arasında yapabilirim. Yapmak istediğim Sipariş numarası, Stok numarası eşleşip teslim tarihi eşleşmeyenleri eski ve yeni tarihi ile listeleyebilmek.

Konu hakkında var ise alternatif fikirlerinizi ve mümkünse yardımlarınızı rica ediyorum.

Eki indiremeyenler için
https://www.dosyaupload.com/apdK
Merhaba
İstediğinizi daha açık ve örnek dosyada manuel olarak (bir kaç örnek ile) gösterirseniz çözüm bulabilirsiniz
Çözüm üretilememe nedeni istedğinizin yeteri kadar anlaşılamaması olabilir

batumania

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2007 vba
17-06-2025
Merhaba
İstediğinizi daha açık ve örnek dosyada manuel olarak (bir kaç örnek ile) gösterirseniz çözüm bulabilirsiniz
Çözüm üretilememe nedeni istedğinizin yeteri kadar anlaşılamaması olabilir
Numan bey ilginiz için çok teşekkür ederim. Konuyu özetlemeye çalışayım. Firma her sabah bize hangi ürünü ne zaman sevk edeceğine dair bir rapor gönderiyor. Gönderdiği rapor 38 sütun simdilik 4500 civarı satır. Eskiler (teslim edilenler) listeden hiç çıkmıyor. Büyük ihtimalle direk veritabanından çekip atıyorlar.
Sevk edilecek ürünlerin sevk miktarları ve teslim tarihleri değişebiliyor. Yani benim 500 adet gelecek ürünüm varsa bunu kendisi 100 100 5 e bölebiliyor. Yada bugün teslim etmeyip haftaya öteleyebiliyor. Ben şu anda tek tek kontrol ederek değişiklikleri bulmaya çalışıyorum. Liste her gün büyüdüğü için iş giderek karmaşıklaşmaya başladı. Benim için iki dosya arasında satır durumu yada teslim tarihi değiştiğinde değişiklik olduğunda uyarı veren (bu hücreyi boyamak olur, başka sayfaya taşımak olur vb.) bir şey lazım. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.