Kod Sayfası Açılmıyor(Project is Unviewable)

sbayyigit

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ms Office Pro Plus 2019
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
23-02-2026
Arkadaşlar yapmış olduğum bir programda kod sayfasına ulaşamıyorum. normalde şifre bölümü çıkardı. ve şifreyi girerdim fakat, artık project is unviewable hatası veriyor ve sayfa açılmıyor. Nedeni ve çaresi nedir acaba?

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
VB editörünü hiç mi göremiyosunuz yoksa project explorer penceresinden seçip şifresini kladırmak istediğinizde mi bu hatayı alıyorsunuz.

Eğer ikinci seçenekse muhtemelen Çalışma Kitabımı Koru ve Paylaş seçeneğini seçmiş olmalısınız. Kaldırmak için araçlar/Koruma/Çalışma Kitabımı Koru ve Paylaş'ı seçin ve korumayı kaldırın.

sbayyigit

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ms Office Pro Plus 2019
23-02-2026
usta kod penceresi hiç açılmıyor. yani açmak için daha önce şifre koymuştum. kod penceresine ulaşmak için şifremi girip açıyordum. fakat şimdi kod penceresine girmek için tıkladığımda hemen project is unviewable hatası çıkıyor.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Önerdiğim çözümü yaptınız mı? eğer yapmadıysanız bir bakın koruma varmıymış. Eğer yaptınız ve sonuç alamadıysanız.

Virüs programınızı durdurun. Excel güvenlik düzeyinin düşük olduğundan emin olun. Dosyanızı kapatıp yeniden açın. Tekrar deneyin.
Gene olmuyorsa dosyanız açıkken Microsoft Office Uygulama Kurtarma aracını kullanın.

sbayyigit

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ms Office Pro Plus 2019
23-02-2026
Önerdiğim çözümü yaptınız mı? eğer yapmadıysanız bir bakın koruma varmıymış. Eğer yaptınız ve sonuç alamadıysanız.

Virüs programınızı durdurun. Excel güvenlik düzeyinin düşük olduğundan emin olun. Dosyanızı kapatıp yeniden açın. Tekrar deneyin.
Gene olmuyorsa dosyanız açıkken Microsoft Office Uygulama Kurtarma aracını kullanın.
usta dediklerinizin tamamını yaptım.
excel gvenli seviyesi orta ve makroları devre dışı bıraksam da aynı. antivirus programını da devre dışı bıraktım. aynı programı başka bilgisayarda da denedim. program auto_open kodu application visible false yaptığı için çalışmasında sorun yok fakat. kod sayfasında yapmam gereken değişiklikler var. 2 gündür uğraşıyorum internette araşıtırıyorum. ingilizcem çok iyi olmadığı için yabancı sitelerden faydalanamıyorum.

Most probably, you are using an older version of MS Office than one this file has been created with. For example, macros created in Office 2000 cannot not be viewed in Office 97, even if no password is set.
bunu bir yerden buldum fakat sorunumun cevabı bu değil. ben programı office xp ile yaptım ve şu anda da office xp ile açmaya çalışıyorum. 2 gün öncesine kadar geyet iyiydi. ama şimdi dediğim gibi. kod sayfası açılmıyor. passwordu temizlediğim halde yine aynı mesajı alıyorum.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Bu söylediklerinize bakarak paylaşım koruması var ihtimali dahada güçleniyor çözümün tekrar söylüyorum ki paylaşım korumasında olduğunu düşünüyorum. Eğer dosyanızı ekleyebilirseniz elimden geleni yapmaya çalışırım.
(Dosyanızı ekleyecekseniz lütfen sıkıştırın)

sbayyigit

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ms Office Pro Plus 2019
23-02-2026
dosyalarımda özel bilgiler olduğu için eklemedim. sorun alpi ustanın dediği gibi paylaşımla ilgiliymiş. sayın alpi ustanın katkılarıyla. msn den sorunu çözdük. buradan alpi ustaya teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003-Türkçe
çok işime yaradı bu çözüm....
teşekkürler.
birde unutulan password'a bir çözüm bulsam.