kod sistemi oluşturmak için yardım.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TÜRKÇE
arkadaşlar herkeze kolay gelsin. aktaracağım konu için biraz uğraştım ama bilgim yeterli gelmedi. yardımlarınıza şimdiden teşekkürler.
sorunum şu. şirketteki ürünlerimizin kodlama sistemi 3 adet veri ile yapılıyor. kod+renk+cins varyasyonu şeklinde. yani,

üç veri, varyasyon yapılarak kod üretilip sisteme giriş yapılıyor. tahmin edeceğiniz gibi bir çok kod, renk, cins verisi ve birdolu varyasyon mevcut. bunları makro ile tek tıklamada bir kez oluşturduktan sonra ilerki vakitlerde sadece yeni girilen kod varyasyonlarını hesaplayacak bir makroya ihtiyacım var. (yani her seferinde yüzlerce satır tekrar tekrar hesaplanmamalı vakit açısından). aşağıya yukardaki gibi bir önek dosya ekledim.
teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2010 - TR!
optikus, tam olarak ıstedıgın kod sıstemı nedır ve nasıl calısmasını ıstıyorsun ??
bıraz daha detaylandırırmısın

Not : bence once cıns sonda kod ve en sonunda renk kullanmak sınıflandırma ve raporlamalar acısından daha ıyı olur ne dersın ??

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TÜRKÇE
cyberwolf1980' Alıntı:
optikus, tam olarak ıstedıgın kod sıstemı nedır ve nasıl calısmasını ıstıyorsun ??
bıraz daha detaylandırırmısın

Not : bence once cıns sonda kod ve en sonunda renk kullanmak sınıflandırma ve raporlamalar acısından daha ıyı olur ne dersın ??
biraz daha detaylı açıklamalar bulunan dosyayı ekledim. teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2010 - TR!
optikus, dostum dosyayı ınceledım ancak sole bı sorunla karsı karsıya kaldım
senın bu bahsetıklerını uygulamak ıcın herseyden once renk kodlarını sabıtlemen gerekıyor .

1 ıslem : kodu sen vereceksın
2 ıslem : renk kodlarını ayrı bı tabloda topladıktan sonra renk ısımlerını vermen gerekıyor
3 ıslem : renk kodunun onune renk adıne eklıyceksın
4 ıslem : renk kodu yazan yere kednı otomatık olarak renge uygun varyantlı renk kodunu getırmesı ıcın dusey ara kullanacaksın

bunları bı dene bakalım ısını cozuyormu ok ?

hadı kolay gelsın