kodda yanlışlık nerede

Aşağıdaki formül a1 hüçresinde yazıyor ve a sütununda a1 ile a1099 hücreleride buna benzer formüller var (yaparken a1 e yazdım ve kopyala yapıştırka çoğalttım)

=EÐER(YUVARLA(ORTALAMA(CW1:DB1);0)>84;5;EÐER(YUVARLA(ORTALAMA(CW1:DB1);0)>69;4;EÐER(YUVARLA(ORTALAMA(CW1:DB1);0)>54;3;EÐER(YUVARLA(ORTALAMA(CW1:DB1);0)>44;2;EÐER(YUVARLA(ORTALAMA(CW1:DB1);0)>-1;1;" " )))))

bu da vba kodu ama bir yanlışlık var = WorksheetFunction.Average özelliği alınamadı diyor bir yardımcı olurmusunuz

Sub notlar()
Dim a As Double

For i = 71 To 1180
a = WorksheetFunction.Average(Range("cw" & i & " : " & "db" & i))

If Round(a, 1) > 84 Then
Range("CV" & i) = "5"

ElseIf Round(a, 1) > 69 Then
Range("CV" & i) = "4"

ElseIf Round(a, 1) > 54 Then
Range("CV" & i) = "3"

ElseIf Round(a, 1) > 44 Then
Range("CV" & i) = "2"

Else: Range("CV" & i) = "1"
End If
Next
:kafa: :kafa: :kafa:

End Sub
:kafa: :kafa:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Gördüğüm kadarı ile kodda bir hata yok, bu hata mesajı ancak ortalama veri alınacak alanda hiç veri yoksa yada veriler metin ise ortaya çıkacaktır. Bu sebeple veri alınan satırlarınızı inceleyin. Kodununzun en başına "on error resume next" satırını ilave edin.

leventm' Alıntı:
Gördüğüm kadarı ile kodda bir hata yok, bu hata mesajı ancak ortalama veri alınacak alanda hiç veri yoksa yada veriler metin ise ortaya çıkacaktır. Bu sebeple veri alınan satırlarınızı inceleyin. Kodununzun en başına "on error resume next" satırını ilave edin.
demişsiniz ekledim ama bos olan satır bir önceki dolu olanın sonucunu yazıyor.

For i = 71 To 1180
If WorksheetFunction.Sum(Range("cw" & i & " :db" & i)) > 0 Then
a = WorksheetFunction.Average(Range("cw" & i & " :db" & i))
If Round(a, 1) > 84 Then
.
.
.
Else: Range("CV" & i) = "1"
End If
End If

şeklinde bir if daha koyarsanız çalışıyor gibi geldi bana ama. İşinizi görüyorsa bir bakın.

teşekkür halloldu tam istediğim gibi. :eek: :hihoho: :hihoho: :hihoho: :hihoho: :hihoho: