koddaki Call VeriAl cümlesi

Excel Vers. ve Dili
2003
sn dostlar arkadaşlardan birisi bu formu forummumuzda yayınlamış alıp kendim kullanmak istedim .bu kod önceki kayıt adlı tuşa bağlanmış.

Private Sub B04_Click()
On Error Resume Next
If IsNumeric(ActiveCell.Offset(-1, 0).Value) = True Then
ActiveCell.Offset(-1, 0).Select
Call VeriAl
Else
MsgBox "İlk Kayıt"
Exit Sub
End If
End Sub

ben burada mümkünse bana bu kodun bir açıklamasını yapmanızı istiycem eğer zor olmıycaksa.çünki call verial satırını çözemiyorum.aslında birçok yeri çözemiyoreumda sanki bunu anlasam birazdaha açabilirmişim gibi geliyor.mümkünse yardım istiyorum.saygılarımla

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Kod:
Call VeriAl
Yukarıdaki satır VeriAl makrosunu çalıştırıyor.
Bir prosedürün içinde başka bir makro çağırmak istediğimiz zaman Call komutunu kullanırız.:cool:

Excel Vers. ve Dili
2003
sn orion ilginize teşekkür ederim ancak ben editörde buna ait bir makro bulamıyorum.tek bir modül var ve içinde değil.tuşlara bakıyorum ordada yok.içinden çıkamadım.birazdaha çalışmalıyım anlaşılan teşekkür ederim

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
sn orion ilginize teşekkür ederim ancak ben editörde buna ait bir makro bulamıyorum.tek bir modül var ve içinde değil.tuşlara bakıyorum ordada yok.içinden çıkamadım.birazdaha çalışmalıyım anlaşılan teşekkür ederim
Eğer çağrılan Makro yok ise o satıra gelindiğinde makronuz hata verecektir.:cool:

Excel Vers. ve Dili
2003
hocam tamam buldum.teşekkür ederim cevabımnızla en azından ne aradığımı öğrendim ve buldum sağolun

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit