kodlarımda hata varmı kontrol edermisiniz

Excel Vers. ve Dili
ofis2003
öncelikle bu çalışmamda syn leventm,syn dEdE ve tüm excelcilere teşekkür ederim. benim sorunlarımdan bir tanesi kayıt değiştir dediğimde kaydı değiştiriyor ancak listforma verileri alırken ilk satırı almıyor bunu çözemedim.birde bu çalışmamda benim fark edemediğim ancak ileride sorun çıkartabilecek bir hata varmı ustalarım bunu kontrol ederlerse çok sevinirim. herkeze teşekkürler.dosya büyük geldiği için bazı sesleri çıkartmak zorunda kaldım.dosyam ektedir...

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Öncelikle değiştir butonuna aşağıdaki mavi renkli satırı ilave ederseniz sorununuz çözülmüş olur.
[vb:1:0b1b649715]
.
.
Cells(sonsat, 21) = TextBox20
ListBox1.ColumnHeads = True
ListBox1.RowSource = "B2:U" & [a65536].End(3).Row
.
.
[/vb:1:0b1b649715]

Birde label ve textboxların isimleri ardışık gittiğinden bunların hepsine işlem yaparken döngü kurmanızı öneririm. Böylece kodlarınız kısalacaktır. Örneğin;

[vb:1:0b1b649715]for a=1 to 20
controls("Label" & a).ForeColor = vbGreen
next[/vb:1:0b1b649715]

Excel Vers. ve Dili
ofis2003
syn leventm bey yardımınız için teşekkürler.kodu uyguladım ve oldu...bu dosyada ileriye dönük hata verme olasılığı varmı acaba.bu dosyada çok önemli bilgiler olacak ve diğer birimlere dağıtılıp her kısım tarafından kullanılacağından hatanın geri dönüşü çok sancılı olacaktır yada herşey karışacaktır.bu sebepten hiç sorunsuz çalışması çok önemli.sizin görebildiğiniz bir aksaklık varmı acaba.