Köprü yapmanın kolay yolu

Merhabalar öncelikle herkesin geçmiş Ramazan Bayaramını kutlarım. Ve hemen soruma geçiyorum elimde 3000 satırdan oluşan bir liste var bu listedeki her satıra mr adındaki klasördeki resimlere köprü vermek istiyorum. (Örn: ankaraya mr klasöründeki 001 adlı jpg resmi, istanbul için 002 yi, izmir için 003 adlı resme köprü vermek)..
Sorunum şu bunlara yani 3000 satıra ayrı ayrı köprü vermek zaman alıyor. Bunları daha kolay olarak köprülemek mümkünmüdür.

ikinci sorumda yapmış olduğum listede süz ve makro kullandım ben burdaki formülleri korumak istiyorum ancak süz ve makro olduğu için normal sayfa korumada sorun çıkıyor. Bu formülleri nasıl koruyabilirim.

Herkese teşekkürler..

Son düzenleme:

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,

Yeterli açıklama yok, örnek dosya ile sorunuzu destekleyiniz.

Excel Vers. ve Dili
türkçe
bir örnek

sn mural

istediğinize bir çözümü arkadaşlar sunar mı pek bilemiyorum ama alternatif olarak bir program hazırlamıştım
onu yollıyım size

c: nin içine ff diye bir klasör açın
resimlerinizi ismi nedir mesela 1.jpg
model noya 1 yazdığınızda formda gözükür

altenatif olarak düşürseniz çok faydalı olacağını düşünüyorum
kendinize uyarlkayabilirsiniz

Sn; Fuat Şirin uygulama çok güzel peki bu ff klasörünü c de değilde herhangi bir yerde ( örn masaüstünde ali adlı klasörün içinde veya d de gibi rasgele yanı) açmış olsak da o kendisi klasörü algılayıp da bulsa olmazmı bunu şu açıdan soruyorum bunu bir kaç kişi kullanıyorsa ve dosyalarında bir klasörde olmasını isterse

Excel Vers. ve Dili
türkçe
şimdi şöle resimleri klasör içinde aradığından belirli bir klasör belirtmek lazım bu c:\ff değilde d:\a da olabilir
ama belirteceğiniz bir klasör olması şart
dosya yolunu belirtirseniz o şekilde düzenlenebir
ama otomatik algıalam bir şey söz konusu olamaz herhalde

ok teşekkürler peki herhangi bir makronun veya süz ün olduğu sayfadaki kodları formülleri nasıl koruyabilirim. (Normal sayfa korumadan yaptığımda makroyu çalıştırdığımda hata veriyor)

Excel Vers. ve Dili
türkçe
ben genel olarak sayfaya formul girilmesine karşıyım
hem program şişiyor hemde formul silindiğinde projeniz bozuluyor
siteyi biraz daha araştırıp kendinize daha profesyonal tablolar oluşturabilirsiniz
sayfa koruma konusundada sitede yeteri kadar bilgi mevcut yeni bir şey yazılması gereği var mı bilmiyorum

sizin örneğinize bakarak zaten size yolladığım programın gerekli düzeltmeler yapılarak işinizi görür diye düşünüyorum