köprüye tıklanınca sayfanın otomatik kapanması

Excel Vers. ve Dili
excell 2002 türkçe
merhaba

benim sorunum su bir ana menu olusturarak farklı calısma kitaplarındaki sayfalara basvuru yaptırıyorum. menudeki köprüye tıkladıgımda gidilen kitaptaki sayfa acılıyor. o sayfada ana menuye dön diye bir köprü daha var. ona tıkladıgımda ana menunun oldugu sayfaya geri geliyorum ancak diger kitaptaki sayfa acık kalıyor. ana menuye donerken tıkladıgım sayfanın kapanmasını nasıl saglarım. otomatik olarak. simdiden tesekkurler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Aşağıdakileri, ilgili sheet'in kod sayfasına kopyalayınız.

VARSAYIM : "Ana Menüye Dön" linkinin olduğu hücre A1 olarak kabul edilmiştir.

Kendinize uyarlarken, adresi revize etmelisiniz. Eğer kitabı kaydetmeden kapatmak istiyorsanız "Thisworkbook.Close 0", kaydedip kapatmasını istiyorsanız "Thisworkbook.Close 1" veya mesajla size sormasını istiyorsanız aşağıdaki gibi kullanabilirsiniz.
Kod:
Private Sub Worksheet_FollowHyperlink(ByVal Target As Hyperlink)
If Target.Address = [A1] Then
   ThisWorkbook.Close
End If
End Sub

Excel Vers. ve Dili
excell 2002 türkçe
benim ana menum asagidaki gibi fakat bu adresi koda yazdıgımda kırmızı renk alıp hata veriyor.
If Target.Address = D:\yeni fiyat listesi kimse bu dosyaya dokunmasın\FİYATLİSTESİANAMENU.xls#Sayfa1!A1 Then
ThisWorkbook.Close 0
End If
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Diyelim ki; Ana.xls adlı bir dosyanız var ve siz bu dosyadan Kitap1.xls, Kitap2.xls ve Kitap3.xls adlı dosyalara hyperlink verdiniz.

Ana.xls kitabındaki bir linke tıkladığınızda, Kitap1.xls açılıyor olsın.

Kitap1.xls'nin açıldığını varsayalım. Aktif sheet'te "Sayfa1" olsun. Bunun da A1 hücresinde Ana.xls'ye tekrar dönmek için bir hyperlink var. (Öyle mi?)

Siz Kitap1.xls, A1 hücresindeki hyperlinke bastığınızda, Kitap1.xls'nin kapanmasını ve Ana.xls'nin açılmasını istiyorsanız,

Kitap1.xls 'nin "Sayfa1" adlı sheet'inin kod sayfasına; verdiğim kodları aynen yazmalısınız.

Excel Vers. ve Dili
excell 2002 türkçe
dosyaları asagi ekledim
dediginizi yaptım ama maalesef.

Excel Vers. ve Dili
Ekteki dosyayı inceleyiniz. B25 ve B26'daki linklere tıklayarak sonucu görünüz.

Excel Vers. ve Dili
excell 2002 türkçe
aynısını yaptım fakat secvel sayfası kapanmıyor

Excel Vers. ve Dili
(1) Secvel dosyasınız açarken; Makroları etkileştirilmesine dair bir mesaj alıyor musunuz?

(2) Secvel dosyasındaki linklere bastığınızda, gitmek istediğiniz kitap açılıyor mu?

Excel Vers. ve Dili
excell 2002 türkçe
alıyorum ama sonra dosyayı farklı kaydediyorum
kitap acılıyor ama scvel kapanmıyor

Excel Vers. ve Dili
excell 2002 türkçe
USTAD BİR SEY FARKETTİM kod türkçe karakteri tanımıyor. duzelttim fakat busefer ana menuye don tıklandıgında kitap kapanıyor fakat bir altındaki seccade ana gruba don u tıklayınca menuye geciyor fakat sayfa kapanmıyor. koda [b25] [b26] olarakta yazsam ana menuye gidince kapanıyor alt gruba gidince kapanmıyor

Excel Vers. ve Dili
excell 2002 türkçe
en son kodum su halde. b25 i tıklayınca kapanıyor. b26 yı tıklayınca nicin kapanmıyor olabilir

If Target.Name = [B25] Or Target.Name = [B26] Then
ThisWorkbook.Close
End If
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Çalışması lazım ama neyse ... O zaman, yukarıdakilerin hepsini unutun. Sadece aşağıdakiler, kod sayfasında olsun.

Kod:
Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
If Not Intersect(Target, [B25[B26]) Is Nothing Then Exit Sub
   ThisWorkbook.Close
End Sub