kombinasyon sonuçlarını yazdırma

Excel Vers. ve Dili
office 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
23-06-2021
Daha önce bu konuda yayınlanan bir dosyada birkaç değişiklik yapılmasına ihtiyacım var. Dosya ekte. Yapılmasını istediklerim şu şekilde:
1. Dosyada “data” ve “Kombinasyonlar-1” adında iki adet sayfa var. Makroyu çalıştırdığımda bu iki sayfa dışında açtığım bir sayfa varsa bunlar kapatılıyor. Yeni açılan sayfalar kapatılmazsa iyi olur,
2. “KOMBİNASYONAR” adında boş, yeni bir sayfa oluşturdum. Kombinasyonların bu yeni sayfaya yazdırılmasını istiyorum. (“Kombinasyonlar-1” sayfasını kaldıracağım) Bu yeni sayfada “a3” ‘den itibaren tabloya yazdırmak istiyorum.
3. Yazdırma işleminde dikkat edilecek olanlar.
a) 1-5 arasındaki beş adet sayının 3 erli kombinasyonunu yazdırırken oluşan ihtimalleri “örnek 1” sayfasında yazdım.
b) 1-11 arasındaki on adet sayının 10 arlı kombinasyonu için makroyu çalıştırdıktan sonra oluşan ihtimalleri “örnek 2” sayfasına yazdırdım.

“a” örneğinde 3 lü kombinasyon için üç sütun doldurmak gerekiyor. “b” örneğinde 10’lu kombinasyon için on sütun doldurmak gerekiyor. Yani kaç sütun doldurmak gerekirse gereksin, makroyu çalıştırdıktan sonra tabloyu bozmadan “a3” hücresinden itibaren kombinasonları yazdırsın istiyorum.

Kısaca çalışma kitabında “data” ve “KOMBİNASYONLAR” adında iki sayfa kalacak. Makro çalıştırıldıktan sonra oluşan sayılar “KOMBİNASYONLAR” sayfasına belirttiğim şekilde yazılacak. Ve kaçlışma kitabına yeni sayfa eklersem bu sayfalar silinmeyecek. Teşekkürler

Ekli dosyalar

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Revize edilmiş dosya ektedir....

.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
office 365
23-06-2021
Haluk Bey merhaba. dosyada bir hata var. C(5:4) şeklinde makroyu çalıştırdıktan sonra c(5:3) olarak makroyu çalıştırdım. D sütununda ilk makrodan kalan sayılar hala bulunmakta. Bunu düzeltmek mümkün mü?

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Su anda disaridayim, bilgisayar basinda degilim.

Aksama dogru revizyonu yaparim.

.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Revize edilmiş yeni dosyanız ektedir ...

.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
office 365
23-06-2021
Haluk Bey size ve bu forumda emek veren herkese tekrardan teşekkür ediyorum

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Kolay gelsin ...

.

Excel Vers. ve Dili
2003 tr
07.12.2023
haluk hocam iyi günler,

ekli dosya gibi dosyaya ihtiyacım var ama bunu t1 sütununa değilde ad ye uzatmak mümkün mü?30 sayı verince kaçlı kombinasyon istiyorsam kombinasyonlar sayfasına yazacak..

şimdiden teşekkür ederim..