Koordinat ve Değerle Grafik Oluşturma

Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Arkadaşlar Merhaba;
Ekrandaki (Resimdeki) gerilme grafiğini excele yapmak istiyorum. Karelerin herbir noktasının değeri ve koordinatı var. Bu Grafiği nasıl oluşturabilirim. Normalde program veriyor ama excelde lazım.

Excel paylaştım. Orda sayfalardan, Noktalara karşılık gelen koordinatları ve değerleri görebilirsiniz.

çok acil ve önemli. yardımcı olursanız devinirim. Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Merhaba,
Ekteki dosyayı inceleyiniz. Grafikle değil ama hücre boyama ile oluşturdum. İnşallah işinizi görür.

Not: Bir problem oluşması halinde maalesef dosyaya destek veremeyeceğim. Gece gece o kadar uğraştım bari boşa gitmesin mantığıyla siteye yükledim.
İyi çalışmalar...

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Merhaba;
Öncelikle Teşekkür ederim yardımınız için. çok güzel olmuş. Yeni Değerleri yapıştırdığımda run time error hatası alıyorum. İlgilenirseniz sevinirim. Ayrıca Bazen Bu alan büyük olabilir. Örneğin 300/300m bir alan da olabilir. Bu alanlarda problem olur mu?

Ekli dosyalar

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Merhaba,
Yukarıda da şahsım adına yardımcı olamayacağımı belirmiştim, fakat mesajlarınızı cevapsız bırakmak istemedim. Yardımcı olamayacağım. Çünkü; dosyanızı çalışırken kurgulamada çok zorlandım. Birkaç saat çalıştığım halde sadece analitik düzlemin 1. bölgesini kurgulayabildim. Yani eksi x ve y değerlerinde hata oluşması beklenen bir durumdu. Yani isteğiniz doğrultusunda tam çözüm bulamadım. Ancak yine de dosyayı paylaşmak istedim ki; hem kendi çabam boşa gitmesin, hem de konuyu çalışacak arkadaş açısından belki bir fikir olur.
Kısaca konu hakkında çözüm sunabilecek arkadaşlar yardımcı olacaklardır, ama maalesef benden bu kadar.
İyi çalışmalar...

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Merhaba,
Yukarıda da şahsım adına yardımcı olamayacağımı belirmiştim, fakat mesajlarınızı cevapsız bırakmak istemedim. Yardımcı olamayacağım. Çünkü; dosyanızı çalışırken kurgulamada çok zorlandım. Birkaç saat çalıştığım halde sadece analitik düzlemin 1. bölgesini kurgulayabildim. Yani eksi x ve y değerlerinde hata oluşması beklenen bir durumdu. Yani isteğiniz doğrultusunda tam çözüm bulamadım. Ancak yine de dosyayı paylaşmak istedim ki; hem kendi çabam boşa gitmesin, hem de konuyu çalışacak arkadaş açısından belki bir fikir olur.
Kısaca konu hakkında çözüm sunabilecek arkadaşlar yardımcı olacaklardır, ama maalesef benden bu kadar.
İyi çalışmalar...
mucit77 Çok Teşekkür ederim. Alttaki mesajnızı atlamışım. Hakknızı helal edin. Allah razı olsun.

İdris Bey; Fikir verdiğiniz için size de teşekkür ederim. Kolay gelsin.