kopyala yapıştır rakam hataları

selam;

arkadaşlar; şirket bilançolarındaki bazı kalemleri yeni açtığım excel sayfasına kopyala yapıştır yapıyorum. ancak bazı değerler dönüşüme ugruyor. örneğin 31.280 rakamı ##### olarak yapışıyor ve yeniden düzeltemiyorum. elimle yazmam gerekiyor.

2nci sorun da bilançoları açtığımda bazı rakamlar ##### olarak görünüyor ama yazı tipini yada boyutunu değiştirince bu kez doğru olarak görünüyor.

bu ##### daki sorunun kaynağı ve çözümü nedir acaba?

T

TRABLUS

Misafir
Sorunun kaynağı hakkında bilgim yok ama kopyaladıktan sonra özel yapıştır > değerleri.. yapmayı deneyin düzelebilir.

özel yapıştırdan da olmadı. garip bir durum. mesela bilanço dosyasını açtığımda ##### olan gösterimin yazı tipini ve boyutunu değiştirince orda bir rakam olduğunu görüyorum. ama hepsi böyle açılmıor tabi.

yada normal rakamı kopyalayıp yapıştırınca ##### haline dönüşüyor. bazısı düzeliyor bazısı düzelmiyor.

neyse ugrasacagız artık. ilginize teşekkürler.

T

TRABLUS

Misafir
Peki yapıştırdığınızda ##### olduğu zaman, sütunu genişletebilir misiniz? Bakalım o zaman düzelecek mi?

:) BİNGO!!! alla allaaa. ama ilginç olan taraf o hücreye sıgmayacak kadar büyük bir rakam değilki o. mesela demin denediğim rakam 21.532 idi.

ve diğer ilginç taraf 2 hücre boyunda genişlettim ve rakam ortaya çıktı.

işin sırrı nedir sizce?

T

TRABLUS

Misafir
Yazı tipi boyutu sütun genişliğine sığmıyor olabilir.

ok. anladım olayı ya! sır mır yok tabi ortada. olayı fazla gizemli hale getirdim!!!

1ncisi bilanço dosyalarında bazı sütunlar farkedilmeyecek kadar daraltılmış. onları bir hayli genişletmek gerekiyor. ikincisi genişlettikten sonra yapıştırcagım sütunu da genişletmezsem yine ##### çıkıyor. bu nedenle hem kaynak dosya hem de düzenlenen dosya sütunları genişletilmeliymiş.

teşekkürler yardım için.

T

TRABLUS

Misafir
Ayrıca; Birden fazla olan sütunları aşağıda ki kelimelere göre kısaca genişletmek veya daraltmak isterseniz, yazılı olan sütunların hepsini bloklayın ve sütun başlıklarında örneğin A ve B sütunlarını ayıran çizginin üzerine mouse'ınızı getirin ve çift tıklayın. Hepsi altında bulunan kelime ve rakama göre daralacak veya genişleyecektir.