kopyala-yapıştır sorunu

Excel Vers. ve Dili
2010 TR
Merhaba arkadaşlar eklediğim dosyadaki sayfa 2 deki isim listesini neden sayfa 1 e yapıştıramıyorum.sağ tıkladığım zaman yapıştır diye 5 seçenek çıkıyor en sondakini (bağlantılı yapıyorum).olmuyor.Bağlantılı olmasını istemiyorum.yapıştır diyorum küçük küçük hücrelere yapıştırıyor.yani benim isteğim sadece sayfa 2 deki isim ve numara listesini kopyalayıp sayfa 1 de de kullanmak, bunu engelleyen nedir detaylı açıklarsanız sevinirim.Saygılar.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2010 TR
Teşekür ederim ExcelF1 yani isim ve numaralarını bulunduğu hücreleri seçerek mi yapıcam de mi bunu.

E

ExcelF1

Misafir
Rica ederim. Dosyanız 2.mesajda ekli zaten. Yine de,

Evet, Sayfa1 'de "No" ve "Adı Soyadı" yazan hücreleri seçili hale getirin ve "Birleştir ve Ortala" butonuna 1 kez bazın. Böylece birleşmiş vaziyette olan hücreleriniz ayrılacaktır.

Hücreler ayrıldıktan sonra, "No" hanesi A ve B sütunlarına ayrılacaktır. B sütununu silin, A sütununu biraz genişletin. Aynı işlemi "Adı Soyadı" hanesi için de yapınız. Bu işlemlerden sonra "Kopyala - Yapıştır" işlemi sorun çıkarmayacaktır.

Sayfa 2'ye de dikkat ederseniz, "No" hanesi B sütununda, "Adı Soyadı" hanesi C sütununda TEK SÜTUNLUK yer kaplamaktadır.

Excel Vers. ve Dili
2010 TR
çok teşekkür ederim.sizin için çok basit olan bazı şeyler bizlerin saatlerini alabiliyor.yardimlariniza her zaman basvurucam.emek ve zaman ayırdığınız için tesekurler.sorun çözüldü.

Excel Vers. ve Dili
2010 TR
Slm.Hocam;excelde bir tablo oluşturduk diyelim ve bu tablonun çıktısını alıcaz.fakat baskı önizlemeden baktığımızda sağdan ve alttan 2. sayfaya taşmış.Fakat biz bir sayfaya sığdırmak istiyoruz bunu en kısa yoldan nasıl yaparız.(Benim yaptığım gibi sütunları ve satırları tek tek daraltmak dışında)otomatik olarak bir sayfaya sığdırabileceğim bir yöntem var mı.Saygılar.Ve şimdiden teşekürler...

E

ExcelF1

Misafir
Rica ederim. Kolay gelsin.