Kopyalama ile ilgili

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-04-2021
arkadaşlar,
çalışma sayfasındaki tum hucreleri kopyaladım.baska bir calışma sayfasına yapıştırmak istiyorum fakat formuller dısında hersey sabit kalmalı.Formulleri gormemeliyim.
bunun bir yolu var mıdır?

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn Shiva

Sağ tıklayın ve

Ã?zel yapıştır > Değerleri

seçin.

Türkçe excel için böyle.

T

TRABLUS

Misafir
Sayın zerige, afedersiniz ama ilave etmek istedim,
Bu dediğiniz de sadece veriler yapışır, eğer kenarlık var ise kenarlıklar yapışmaz.
Dolayısıyla bu işlemi yaptıktan sonra aynı yerde tekrar kopyala ve aynı yerde sağ tıklayıp özel yapıştır > değerleri dersek kenarlıklar yapışmış formüller ise değere dönmüş olur.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 (12) SP2 Türkçe
Aynı şekilde devam edip özel yapıştır>biçimleri de demek gerek sanırsam.

T

TRABLUS

Misafir
sakincekirge' Alıntı:
Aynı şekilde devam edip özel yapıştır>biçimleri de demek gerek sanırsam.
İlk kopyalama işlemini bitirdikten sonra, kopyaladığınız yerde tekrar seçip kopyalayıp, özel yapıştır > değerleri, dedikten sonra biçimleri de demenize gerek yok.. ( denedim :mrgreen: )

T

TRABLUS

Misafir
Soru da formüllerin normal değere dönmesi istenmiş, dolayısıyla ikinci yaptığınız özel yapıştır > değerleri işlemi ile, formülleri, formül olmaktan çıkartıp sadece değer olmalarını sağlıyoruz..

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
İlk kopyalamada değerleri, ikinci kopyalamada biçimleri yapıştırmamız gerekmiyor mu Sn Trablus ? Sizin dediğinize göre her iki kopyalamada da değerleri yapıştırıyoruz. Mr Spaq onun için "mantık dışı :düsün: " dedi :)

Not: Ben denemedim, mantık yürütüyorum.

T

TRABLUS

Misafir
Eğer bir sayfadan diğer bir sayfaya bir veri yapıştıracağımızı varsayalım (formüllü ve kenarlıklı), kopyaladıktan sonra eğer direk yapıştıracağımız sayfaya gidip, değerleri yapıştırır isek kanarlıkları almaz, sadece değerleri alır. O yüzden normal olarak yapıştırmalıyız, ondan sonra yapıştırdığımız yerde tekrar kopyalayıp ondan sonra özel yapıştır > değerleri demeliyiz ki formülleri değere çevirsin. Denemesi bedava :mrgreen:
En azından ben böyle yapıyorum, daha kolay ve pratik bir yol var ise ben de öğrenmek isterim. :mrgreen:

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sizin dediğiniz gibi yaparsak birinci kopyalamada biçimleri, ikinci kopyalamada değerleri götürmüş oluyoruz. Sonuçta aynı şeyi yapmış oluyoruz. Bütün kabahat Excel'de. Bir işlem için kırk çeşit yöntem var. :)

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-04-2021
herkese teşekkür.