Kopyalama Sorunu

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016
Öncelikle 2007 kullanıcısıyım belirteyim. Sorun ilk başta basit bir kullanıcı sorunu gibi duruyor ama bir türlü çözemedim. Belki virüs sebebiyle de olabilir. Aynı excel sayfasında kopyala yapıştır yaparken bile unicode metin seçeneği çıkıyor. Ctrl + C ve sağ tuş menüsü de çalışmıyor. Söz gelimi a1 hücresindeki formülü ctrl + c ile alıp b1 hücresine ctrl + v ile yapıştırıyorum sadece değerleri yapıştırıyor. Ne denediysem olmadı yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 TR
Öncelikle 2007 kullanıcısıyım belirteyim. Sorun ilk başta basit bir kullanıcı sorunu gibi duruyor ama bir türlü çözemedim. Belki virüs sebebiyle de olabilir. Aynı excel sayfasında kopyala yapıştır yaparken bile unicode metin seçeneği çıkıyor. Ctrl + C ve sağ tuş menüsü de çalışmıyor. Söz gelimi a1 hücresindeki formülü ctrl + c ile alıp b1 hücresine ctrl + v ile yapıştırıyorum sadece değerleri yapıştırıyor. Ne denediysem olmadı yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Sorunu dosya olamada çözmek zor fakat karşılaştığım problemlerden yola çıkarsak..

Dosyanız eğer bir internet sitesinden indirdiğiniz bir dosya ise dosyanın hucre değerleri metin olarak işaretlenmiş olabilir. bunu cozmek için sayfayı tamamen kopyalayıp yeni bir excel sayfasına değerleri yapıştırıp hucre formatlarını ayarlamanız gerekir.

Eğer dosyalarınızı kendiniz oluşturduysanız ve yine aynı problemle karşılaşıyorsanız excel çift açılmış olabilir. Bunu anlamak için dosyanın birtanesini kapattığınızda diğer excel kapanmıyorsa çift excel açılmıştır buda kopyala ve yapıştır işlemlerinde problem yaratır. Bu sorunla karşılaşmamak için dosyalarınızı excel menüsünden dosya aç komutuyla açarsanız problem yaşamassınız.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016
Dosya kendi oluşturduğum bir dosya ve çift açılmış değil. aynı dosya içerisinde aynı çalışma sayfasında bir hücredeki formülü başka bir hücreye kopyalamak istediğimde sadece değerleri alıyor. Ayrıca bu sorun bilgisayar ilk açıldığında yok çalışmaya devam ederken birden bire oluyor. Sanki internet explorer açıldığında olmaya başlıyor gibi geldi. bir eklenti yada virüs buna sebep oluyor olabilir. Halen çözüm üretebilmiş değilim. Format atarım ama çok fazla kurulu yazılım ve bu yazılımların içerisinde şifrelerini hatırlamadığım ftp programları var. o yüzden bu yöntemi izlemek istemiyorum.

aynı problem bende de oluştu. Ama internetten indirdiğim bir excel programından sonra oluştu. dosyayı ekliyorum kopyadiğim a1 hücresini çoklu olarak yapıştırmıyor özel yapıştır diye bişi çıkıyor ordan unicode falan aptalca bir pencere açılıyor uzman arkadaşlar bakabilirse sevinirim

excell kopyala yapıştır hatası

çoklu yapıştırma yapmıyor. A1 hücresini yada başka bir hücreyi seçip birkaç hücreye yapıştırmak istediğimde problem çıkıyor. Bi kontrol edebilirmisiniz. Fakat bu tüm excell sayfalarında oluşuyor. Hatta ağdaki başka bir bilgisayar bile etkilenmiş.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
aynı problem bende de oluştu çoklu yapıştırma yapmıyor. ayrıca özel yapıştır seçince de unicode çıkıyor.

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 TR 32 Bit
Merhabalar
9 Yıl aradan sonra bu konuyu tekrar canlandırarak doğru bir şey mi yapıyorum bilmiyorum fakat maksadım sadece yardımcı olmak.
Öncelikle tam olarak yaşadığım problemi ve sonrasında çözümünü belirtmek istiyorum.
Ben aynı excel sayfasında formüllü bir hücreyi Ctrl+C ile kopyalayıp başka bir hücreye Ctrl+V ile yapıştırdım fakat hücre içerisinde formül göründüğü halde, formül çalışmıyordu.

Bu sorunun çözümü için Dosya>Seçenekler>Formüller menüsünden çalışma kitabı hesaplamasını otomatik olarak ayarlamak yeterli.

Tekrar belirtmek isterim ki buraya cevap yazmamın nedeni bu basit problemi internette yarım saat boyunca arayıp karşılığında bir sonuç elde edemediğim içindir. Nitekim yarım saatin sonunda "Ya nasıl aklıma gelmedi bu be" diyerek sonuca ulaştım. Başkaları zaman kaybetmesin istedim.
Selametle...