kopyalama.........

accessde hazırladığım formu formatı değişmeden başka bi yere nasıl kopyalayabilirim mesela WORDe veya EXCELe

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
bu şekilde resim olarak kopyalıyabilirsiniz.

Worda göndermek isterseniz o zaman üzerine sağ tıklayıp veri.. seçin oradanda zengin metin veya excelli seçebilirsiniz. ama hangi iş için kuulanacaksınız bilmiyorum? :)

modalı,senin dediğin gibi olmuyor formun formatı değişiyor.tablo haline dönüşüyor.ben formun formatını değiştirmeden kopyalamak istiyorum

sağlam,std,avantaj,2 klt,ıskarta ve karantinaya girdiğim değerlerin toplamının tpl firede çıkmasını istiyorum ve sağlam ıskarta,avantaj,2 klt,ıskarta,karantinada girilen değerlerin tpl fireye göre yüzdesinin hesaplanmasını istiyorum.

Excel Vers. ve Dili
Umarım istediğiniz çözüm ekte.

İyi çalışmalar :)

modalı yalnız böle bi hata veriyor değeri girdiğimde''Tabloda yapılmasını istediğiniz değişiklikler başarısız oldu; bunlar, dizinde, birincil anahtarda veya ilişkilerde yinelenen değerler oluşturacaktı.''

Excel Vers. ve Dili
Hangi yere nereden değer girerken böyle bir uyarı veriyor?

Değerleri direkt olarak formdan gireceksiniz.O kadar. Tabi toplamı tabloya kaydetmek veri tabanı mantığına ters. Yüzdelik dilimler de hesaplanıp formda görünüyor. :?

Excel Vers. ve Dili
Sayın ferene,
Uygulamayı tekrar açıp baktım. Yaptığınız hata birincil anahtar olan kimliğü ya otomatik sayı olarak atıyacaksınız yada her kayıt girişte aynı olmayan bir sayı yazacaksınız (formda). Sadece sayı olarak atadığınızdan birinci ve ikinci kayıt birincil nahtar yineleme yok ayarında her ikiside aynı sayı iken bu uyarıyı veriyor.

Bunun işin girdiğiniz tüm verileritablodan silip tekrar kimlik hanesiniotomatik sayıolarak düzenlemeniz gerekiyor.

İyi çalışmalar :hey:

print screen nasıl oluyor.accessteki formu kopyalamak istiyorum daa