Korumalı çalışma sayfası ve koşullu satır silme

Excel Vers. ve Dili
Excel2007 İngilizce
öncelikle herkese merhabalar, basit bir makro hazırladım.
İlk bir formül yazdım ve makro ile bu formülün koşullarını sağlayan hücreleri seçerek silinmesini istiyorum.
İlk başta sorunsuz oldu ama çalışma sayfasını korumaya aldığımda hata alıyorum.
Çalışma sayfasını korumaya alırken; satır/sütun silme ve eklemeye izin verdim. fakat yine de 3. satırda hata alıyorum. Selection.SpecialCells(xlCellTypeFormulas, 2).Select satırında debug veriyor
Makro konusunda henüz çok yeniyim yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Daha çok makro kaydet ve düzenle şeklinde yapıyorum.

Sub Düzenle()
'
' Düzenle Macro
'

'
Range("A6").Select
Range(Selection, Selection.End(xlDown)).Select
Selection.SpecialCells(xlCellTypeFormulas, 2).Select
Selection.EntireRow.Delete
End Sub

mancubus

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İŞ: 2021 Win Eng
makro kaydedici sayfa üzerinde yapılanları adım adım kaydettiği için sonradan sadeleştirmek gerekir.

öncelikle bir nesne (workbook, worksheet, cell, range, chart, vs vs) ile çalışmak için onu seçmek (Select) zorunda değiliz. hatta seçmemek lazım.

aktif sayfada, varsa korumayı kaldır, 1. sütunun tamamında (.Columns(1)) 5 satır aşağı kayarak (.Offset(5)), yani A6'dan başlayarak, SpecialCells 'de tanımlanmış tipteki hücrelerin satırlarını sil, koruma yap. şifreli koruma değil ise Pass.... ibaresini her iki satıerdan da siliniz.

Kod:
Sub Sat_Sil()
    With ActiveSheet 'veya With Worksheets("SayfaAdi")
        If .ProtectContents Then .Unprotect Password:="şifre"
        .UsedRange.Columns(1).Offset(5).SpecialCells(xlCellTypeFormulas, 2).EntireRow.Delete
        .Protect Password:="şifre"
    End With
End Sub

Son düzenleme: