Koşullu Biçimlendirme Hakkında

Foruma tekrardan merhabalar..Koşullu biçimlendirme ile ilgili yapamamış olduğum tablo ve konu Ek'te bilgilerinize sunulmuştur.Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler ve saygılar..Görüşmek üzere..

Dosya ekleyemediğim için böyle bir çözüm buldum.. : ) umarım anlatabilmişimdir..

A B
22.09.2009 (Yeşil) =Bugün()
27.09.2009 (Sarı) 29.09.2009
29.09.2009(Kırmızı) 29.09.2009
01.10.2009(Kırmızı) 29.09.2009

A hücresindeki tarihler B hücresindeki tarihe bir hafta kala yeşil
3 gün kala sarı
günü geldiğinde veya geciktiğinde kırmızı olmasını istiyorum..

Teşekkürler..

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Koşul 1 / Kırmızı / Formül / =B1<=A1

Koşul 2 / Sarı / Formül / =B1-A1<=3

Koşul 3 / Yeşil / Formül / =B1-A1<=7

.

Ömer Hocam yazdığın formülleri girmeye çalıştım ama onu da beceremedim..zahmet olacak ama excel dosyasına girebilirmisiniz belirttiğiniz formülleri..tekrardan teşekkürler..

Yurttaş hocam dosyanızı açtım ama bütün tarihler sarı gözüküyor..Sanırım ben anlatamadım derdimi ama yine de ellerinize ve emeğinize sağlık..kalın sağlıcakla..

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Yurttaş hocam dosyanızı açtım ama bütün tarihler sarı gözüküyor..Sanırım ben anlatamadım derdimi ama yine de ellerinize ve emeğinize sağlık..kalın sağlıcakla..
Vade tarihlerini sarı gören başkaları çıkarsa bende renk körlüğü var diye doktora gideceğim.

.

Ekli dosyalar

Hocam doktora gerek yok ama aramızdaki bu renk anlaşmazlığınıda çözelim derim ben..ben de bir dosya ekliyeyim..sizin gönderdiğiniz dosya :) kalın sağlıcakla ve gülücükle : ))

Hopss yine ekliyemedim dosyayı..ama inanın sütun komple sarıydı hocam acaba benim kullandığım formattan mı bu problem??

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 TR
Merhabalar...

Sayın outcast yanlışınız var,yeşil,sarı,kırımzı renkler görünüyor.

iyi çalışmalar.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Sayın outcast,

Eklediğiniz dosyada D sütunundaki verileri metin formatından kurtarırsanız sorununuz çözülecektir. F2 Enter.

.

mami kardeş sen de yazınca tekradan indirdim hocamın dosyasını fakat yine bütün satırlar sarı..hatta inanmazsın komikte gelebilir..bir kırmızı birde yeşil nesne baktım ofiste ayıredebilmek için, dedimki kendi kendime ani bi renkkörlüğümü oluştu..ofisteki arkadaşlarla da gülüştük..ama inanın hepimiz sarı görüyoruzda..neden biz sarıyı siz diğer renkleri görüyorsunuz onu anlamadık..saygılar..iyi çalışmalar..

Excel Vers. ve Dili
97
Koşullu biçimlendirme iş görüyor. Örnek dosya ekte.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

Ömer Hocam Sizden ricam bir excel dosyasında halledebilirmisiniz bu problemi..eğer sizde de sarı görürsem boynumu büküp paydos edeceğim işyerinden : ) kimseyi kırmamışımdır umarım herkese tekrardan saygılar..

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Sayın yurttas'ın eklediği dosyada bir problem yok. Sizde neden hata veriyor anlamadım. Kendi dosyanıza uyarlarken hata yapıyor olabilirmisiniz.?

.

Ekli dosyalar

Ömer hocam, Yurttaş Hocam ve Emlerg Hocama Tekrardan teşekkür ediyorum..ama inanını sadece Yurttaş hocamın eklediği dosyada o problemi yaşadım ve hala yaşıyorum..Emlerg hocamın eklediği dosyayı ve sizin eklediğiniz dosyayı şu an açabiliyorum ve sorunumu da hallettim sayenizde iyi varsınız diyorum..Hepinize sonsuz teşekkürler, ofis arkadaşlarımın da selamları var hocam..iyi çalışmalar dilerim..