Koşullu Biçimlendirme ve onay kutucuğu sorunu

nevatmaca99

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2019 PRO TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
06-04-2025
Merhaba Üstatlarım...

Benim aynı dosya da 3 sorunum var.

1. Soru : Koşullu biçimlendirme yaptım. Biçimlendirmede hata yok gibi gözüküyor. Hepsi çalışıyor. Ancak sarı olarak yaptığım koşullu biçimlendirme (30 günden fazla süre var) onay kutusunu işaretlediğim de üstü çiziliyor. Ancak rengi yeşil olmuyor. Bir türlü çözemedim. Yardımcı olabilir misiniz?
2. Soru : Filtreleme yaptığımda, tamamlananları yukarı aldığımda Form denetimi onay kutusunun bağlantısı bozuluyor. Sistem çalışmıyor.
3. Soru : Onay kutusunu tiklediğim de markro olmadan otomatik üst satıra geçebilir mi?

Yardımcı olabilir misiniz?
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

askm

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2010-2016
1. Soru için koşullu biçimlendirmede yeşil dolgu şartını en üste alın.

nevatmaca99

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2019 PRO TR
06-04-2025
Son düzenleme:

nevatmaca99

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2019 PRO TR
06-04-2025
2. Soru : Filtreleme yaptığımda, tamamlananları yukarı aldığımda Form denetimi onay kutusunun bağlantısı bozuluyor. Sistem çalışmıyor.
3. Soru : Onay kutusunu tiklediğim de markro olmadan otomatik üst satıra geçebilir mi?

Bu iki soruma yanıt var mıdır acaba?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Bence ONAY KUTUSU yerine aynı işlemi YAZI TİPİ (Wingdings) özelliğini kullanarak yapabilirsiniz. Küçük ü harfi bu yazı tipinde onay işareti olarak görünmektedir. Böylece dolaylı yoldan sonuca gitmiş olursunuz.

Sonrasında tamamlanan verileri excelin renge göre sıralama özelliğini kullanarak yapabilirsiniz.

nevatmaca99

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2019 PRO TR
06-04-2025
Merhaba,

Bence ONAY KUTUSU yerine aynı işlemi YAZI TİPİ (Wingdings) özelliğini kullanarak yapabilirsiniz. Küçük ü harfi bu yazı tipinde onay işareti olarak görünmektedir. Böylece dolaylı yoldan sonuca gitmiş olursunuz.

Sonrasında tamamlanan verileri excelin renge göre sıralama özelliğini kullanarak yapabilirsiniz.
Üstadım,

wingdings yazı fontundan küçük ü ile tik işaretini elde ettim. Ancak devamını getiremedim... Nasıl ilerlemeliyim... İyi çalışmalar.

askm

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2010-2016
A5 den itibaren =EĞER(E5="";"";EĞER(D5="ü";"DOĞRU";"YANLIŞ")) formulunu eklerseniz çekboxdaki işlemi yaptırmış olursunuz. Koşullu biçimlendirme işlemi de A daki Doğru Yanlış ifadesine göre alıyor.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Dosyayı siz hazırlamadınız mı?