koşullu biçimlendirme

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
herhangi bir hücrede hücre değeri örneğin 5 olduğunda hücreyi taralı hale getiren ancak içindeki veriyi (5) gizleyecek bir yol varmıdır.
teşekkürler.
not:Ben bir metni tarama rengi ile aynı renge boyamak suretiyle bir yol denedim ama randımanlı olmadı

Excel Vers. ve Dili
2010 - Eng
veri başka bir sütunda taranacak hücre başka bir sütunda olsa olmaz mı bir dosya eklerseniz daha iyi olur

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
örnek

örnekte ki taralı alanta 5 yada 9 gibi değerlerin gözükmemesini nasıl sağlayabiliriz

Excel Vers. ve Dili
2010 - Eng
Tek renk şeklinde bir renk verme harincide gözükmemesini sağlama şansı yok gibi ancak ekteki gibi bir şey yapılabilir

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Mantık olarak gizlemek için hücrenin desen rengi ile hücreye girilen bilginin font rengi aynı olmalıdır.

Ancak fontlar için Pattern (Türkçesini hatırlayamadım.) öngörülmediğinden dosyanızda belirttiğiniz şekilde girdiğiniz rakamı görünmez hale getirmek bildiğim kadarı ile mümkün görülmemektedir.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Eğer formül çubuğunda değerim gözüksün derseniz bir alternatifte ekteki gibi olabilir.

Excel Vers. ve Dili
2010 - Eng
Sayın zerige ve COST_CONTROL ne işlem yaptığınızı bizimle paylaşır mısınız? Farkıl ne yaptığınızı anlayamadım.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın COST_CONTROL ve Sayın zerige,

Koşullu biçimlendirme yapmışlar. Bir çalışma sayfasında nerelerde koşullu biçimlendirme olduğunu bulmak için

1. F5 (yada Ctrl+G)
2. Ã?zel
3. Koşullu Biçimlendirmeyi seçerseniz hangi hücrelerde koşullu biçimlendime olduğunu anlarsınız.
4. Bu durumda Biçim--> Koşullu Biçimlendirme den uygulanan formülü görebilirsiniz.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn COST CONTROL'un eklediği dosyada hem koşullu biçimlendirme hem de İsteğe uyarlanmış biçimlendirme vardı. Ancak İsteğe uyarlanmış biçimlendirme bütün verileri gizliyordu. Ben sadece 5 gizli olacak, diğerleri gözükecek şekilde İsteğe uyarlanmış biçimlendirme yaptım.

Bu özel biçimlendirmeyi dosyada Biçim > Hücre >Sayı sekmesinde, İsteğe Uyarlanmış kategorisinde görebilirsiniz.

Bu tür biçimlendirmeyi daha önce forumda görmüştüm ama hangi bölümde ve başlıkta olduğunu hatırlayamadım. Oradan esinlendim.

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
tşk.

arkadaşlar katkınıza teşekkürler. olay çözümlenmiştir.

"Düşünmek Başarmak kadar Başarıdır."

Excel Vers. ve Dili
2010 - Eng
bu özel biçimlendirme de 5 veya 9 diyebilir miyiz acaba?

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Uğraştım ama sadece tek bir değer için bunu yapabildim.

[=5] şartını fonksiyon şekilde genişletmenin bir yolu var mı ben de merak ediyorum.