Koşullu Biçimlendirme

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 - 2021
Uzun süredir düşünüyorum bulamadım, umarım birileri yardımcı olur.

örnek B1 hücresine AHMET, MEHMET, CENGİZ, HASAN (29 isim var) isimleri dışında bir metin girilirse B1 hücresinin biçimlendirilmesini istiyorum, ancak istediğim formülü bir türlü yazamadım.

isimlere ayrı ayrı koşullu biçimlendirme yaptığımda da hücreye C harfi bile yazsam kabul ediyor ve biçimlendirmiyor.

ayrıca aradığım bu formülü bir tek B1 hücresine değil bir çok hücreye uygulayacağım.

yardım eden olursa çok teşekkür ederim.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Bir sütuna alt alta isimleri giriniz.Sonra Biçimlendirmenizi eğersay formülünü kullanarak yapınız.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Şartlar fazlaysa, şartları farklı bir bölümde belirtmek daha doğru olur. Örnekte Sayfa2 A sütununa yazdım.

Linki inceleyiniz.

.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 - 2021
Merhaba,

Şartlar fazlaysa, şartları farklı bir bölümde belirtmek daha doğru olur. Örnekte Sayfa2 A sütununa yazdım.

Linki inceleyiniz.

.
Merhaba,

Linki inceleyiniz.

.
Çok teşekkür ederim, olmuş istediğim şey buydu, dediğiniz gibi şartlar fazlaydı ve farklı bir bölümde bunları belirtmiştim ancak formülü bulamamıştım.
çok çok teşekkür ederim. iyi geceleriniz olsun.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 - 2021
Bir sütuna alt alta isimleri giriniz.Sonra Biçimlendirmenizi eğersay formülünü kullanarak yapınız.
Eğersay formülü ile ancak o isimden ne kadar var onu saydırabiliriz. ancak benim istediğimi yapamayız. bir başka arkadaş yardımcı olmuş, size de teşekkür ederim.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Koşullu biçimlendirmede bende eğersay kullandım.

=VE(B1<>"";EĞERSAY(Sayfa2!$A:$A;B1)=0)

Sayım sonucu sıfır olursa olmayan veri var demektir ve şartı sağlamış olur.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Eğersay formülü ile ancak o isimden ne kadar var onu saydırabiliriz. ancak benim istediğimi yapamayız. bir başka arkadaş yardımcı olmuş, size de teşekkür ederim.
Böylece ondan kaç tane var onu bulursunuz.0 ise yo 1 ve 1 den büyükse var.
Bu size bir ip ucu olmuştur diye düşündüm.