Koşullu biçimlendirme

Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30-12-2023
Merhabalar ,

31 adımda üretilecek bir ürünün her adımının başlangıç ve bitiş tarihlerinin yazıldığı bir tablo bulunmaktadır ve bu tablonun sağ tarafında ise bu tarihlere karşılık gelen hücrelerin belirli koşullarda kırmızı ve ya yeşil olacak şekilde renklendirilmesi isteniyor, bazı adımlar birbirinin takibi bazı adımlar ise paralel yapılabilecek işlerden oluşuyor, birbirini takip eden işler için devam eden işin bitiş tarihi bir sonraki işin planlı başlangıç tarihinden sonraki bir tarih ise kırmızı, önce ve ya aynı tarih ise yeşil renk ile boyanabilir, dosya içerisine bir örnekle de açıklama yapmaya çalıştım, yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Ekli dosyalar

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Merhaba H ve K sütunlarının ikisini de birden ve tamamını seçin.

Yeni Koşullu biçimlendirme formülü =VE($H2>$K1;$K1<>"") Kırmızı renk biçimlendirin.
Yeni Koşullu biçimlendirme formülü =VE($H2<$K1;$K1<>"") Yeşil renk biçimlendirin.

Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
30-12-2023
Merhabalar öncelikle geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim, denedim ancak değişikliği yalnızca H ve K sütunlarında gerçekleştirdi, burada tablonun sağ tarafında bulunan tarih matrisinde ilgili tarihlere denk gelen hücrelerin yeşil veya kırmızı olarak renklendirilmesi mümkün müdür acaba ?

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Hangi sütunların renklenmesini istiyorsanız o sütunları seçerek koşullu biçimlendirme yapın.

Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
30-12-2023
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim Muzaffer Ali Bey, sonuç tam olarak istediğim gibi oldu.

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Rica ederim. Kolay gelsin.