koşullu biçimlendirme

Excel Vers. ve Dili
2003
borçludur yazan hücreler mavi, alacaklıdır yazan hücreler sarı renkte olmasını istiyorum nasıl yapabilirim açıklayarak yazarmısınız

Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
borçludur yazan hücreler mavi, alacaklıdır yazan hücreler sarı renkte olmasını istiyorum nasıl yapabilirim açıklayarak yazarmısınız
l1 e borçludur l2 ye alacaklıdır yazdım.koşullu biçimlendirmeden hücre değerini eşitseye getirdim ve istediğniz şekild ebiçimlendirdim.kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
"biçim/koşullu biçimlendirme" menüsünden "koşul 1" bölümünde "formül:" ü seçin yan kutucuğa =a1="borçludur" yazın, ekle butonuna basarak yeni koşul ekleyin ve "koşul 2" bölümünde "formül:" ü seçin yan kutucuğa=a1="alacaklıdır" yazın. her koşul için koşulun biçimlendirmesini biçim butonuna basarak yapabilirsiniz. benim yazdığım "a1" hücresi sizin sayfanızda kendi hücre adresiniz olmalıdır.

Excel Vers. ve Dili
excell 2010 türkçe
Koşullu biçimlendirmeyi çoğaltma

Arkadaşlar, Öğrencilerin kağıt harcamadan deneme sınavı yapmaları için çizelge hazırlıyorum.
1den 120ye kadar sorular var,doğru cevaplar önceden girilip gizleniyor.
- Ekte görüleceği gibi 1. soruyu doğru yapınca rengi yeşil,yanlışsa kırmızı, boş ise siyah renk çıksın istiyorum.bir nebze yaptım ama yarım kaldı.
- koşullu biçimlendirmeyi 1. soru için yapıp diğer hücrelere kopyaladığımda ilk yaptığım hücrenin koşullanması gibi çalışıyor, yani her soru yan tarafındaki doğru cevaba göre şartlanmıyor, ilk tanımlanan 1. soruya göre şekilleniyor. 1. soru doğru ise tüm sorular doğru gibi renkleniyor, her soruyu kendi içinde kopyalayıp çoğaltmayı nasıl yapacağız.
İnşaallah anlatabilmişimdir. forumda benzer bir örnek bulamadım. Hocalarıma şimdiden teşekkür ederim.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Ekli dosyayı inceleyiniz.
D sütunundaki formülünüz sonuç yanlışsa "Yanlış" yazması lazım gelirken YANLIŞ sonucunu üretip hatalı çalışışıyor.Bence durumu bir inceleyiniz.
Zira Doğru sonuç için "DOĞRU" değerini istemişsiniz yanlış sonucu içinde "Yanlış" Sonucunu istemişsiniz.Yanlış durumunda "Yanlış" Sonucunu üretmeyip YANLIŞ değerini veriyor.:cool:
Formülü değiştiriseniz koşullu biçimlendirmedeki YANLIŞ sorgusunu "Yanlış" Olarak değiştiriniz.:cool: