Koşullu Biçimlendirme'de Formul Kullanımı

Excel Vers. ve Dili
Office 365 for Business
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
18-07-2022
Selam arkadaşlar.Basit bir sorum var o da şu.
A1 hücresinde sabit bir değer var.B sütünündada alt alta 1000 tane farklı rakam var.Benim isteğim koşullu biç. ile bu rakamdan büyük olan sayıların istediğim biçime boyanmasını sağlamak.A1 hücresini her an değiştirme ihtimalim olduğu için koş.biç.yaparken value yerine formul yazıp A1'e yönlendirmem gerekiyor.Ancak bu formülü paste special ile alttaki hücrelere paste edemedim.Yardımcı olursanız sevinirim.
Çok teşekkürler.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Formülü yazarken A1 değil de $A$1 şeklinde yazın.

Excel Vers. ve Dili
Office 365 for Business
18-07-2022
Öncelikle çok teşekkürler.Ancak A1 hücresini sabitlemekte sorun yok.Önemli olan diğer hücrelerin formülünü aşağıya kaydırabilmek.Sorumda bu zaten.Bunu yaparken paste-special'da formula'yı da kullansanız, format'ı da kullansanız biçimlendirmeyi uygulamıyor excel.O konuda yardımcı olabilir misiniz?

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Hücre kulpundan aşağı doğru çekip deneyin.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Sn. mehmett beyinde dediği gibi B sütunundaki ilk değeriniz B1 hücresinde ise bu hücreyi seçip koşullu biçimlendirmeyi seçtikten sonra formül kısmına =EĞER(B1>$A$1;1;0) yazıp biçim kısmından istediğiniz bir rengi seçip tamam dedikten sonra B1 hücresi seçili iken BİÇİM BOYACISI butonuna tıklayıp diğer biçimlendirme yapılacak hücreleri seçip bıraktığınızda kopylalama işlemi otomatik olarak yapılacaktır.

Excel Vers. ve Dili
Office 365 for Business
18-07-2022
Arkadaşlar hepinize çok teşekkürler.
Hakikaten söylediğiniz gibi oluyor.Yani hücrelerin tamamı boşken ister biçim fırçasıyla isterseniz paste special ile formatı yapıştırıp bu işlemi yapabilirsiniz.Benim yapamamın sebebi şu, ben hücrelerin tamamı doluyken bu işlemi yapmaya çalıştığım için Excel bunu gerçekleştirmedi.
Neticede sorunu çözdüm.
Tekrar sağolun..