Koşullu Biçimlendirmeyi Satır Bazında Çalıştırmak

Excel Vers. ve Dili
Office 365
selamlar, 2 adet sütunum var içinde rakamlar olan, bunları koşullu biçimlendirme yaptığımda tüm rakamları baz olarak işlem yapıyor ama ben her bir satırdaki rakamları baz alsın istiyorum, yani iki satırdan küçük olan yeşile boyansın.

ne yaptıysak koşullu biçimlendirmeyi iki satır bazında uyarlayamadık hep tüm tablodaki rakamları baz alıyor, her satıra girip tek tek elle koşullu biçimlendirme yapmak gerekiyor.

bunu en pratik nasıl yapabiliriz?

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
22/12/2022
B2:C2 hücresinden itibaren koşullu biçimlendirme yaptığınız varsasılmıştır.Koşullu biçimlendirme yapaçağınız alanı seçiniz.Koşullu biçimlendirme formülü olarak aşağıdaki formülü kullanınız.Olmazsa örnek dosya ekleyiniz.Örnek excel dosyası ekleme hakkında bilgi edinmek isterseniz: https://www.excel.web.tr/threads/soru-ile-ilgili-oernek-excel-dosyasi-ekleme.174755/ bakınız.

Kod:
=KÜÇÜK($B2:$C2;1)=B2

Excel Vers. ve Dili
Office 365
cevabınız için teşekkür ederim fakat koşullu biçimlendirme formülünü nasıl kullanabilirim?

bu arada mantığını öğrenmek istiyorum, koşullu biçimlendirme düğmelerini kullanarak yapabileceğim bir yöntem var mı?

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
22/12/2022
1)Ad tanımlama sekmesine B2:C100 yazınız.(Alan seçili hale gelir)
2)Koşullu biçimlendirme
3)Yeni kural
4)Biçimlendirileçek hücreleri belirlemek için formül kullan
5)Formül alanına(Bu formül doğru olduğunda biçimlendir)
6)Yukardaki formülü kopyalayınız.
7)Bicimlendir seç
8)Dolgu rengi belirle
9) Tamam

Excel Vers. ve Dili
2013 Professional Plus Türkçe
Faydalı bir formül olmuş her iki arkadaşa da teşekkürler. Birden fazla sütun olduğunda ilk ve son sütunları yazarak aynı formül
kullanılabiliyor.

Bu arada sorunun tam anlaşılması açısından ilk mesajdaki kritik bölümde bir düzeltme yapmış olayım;
"iki satırdan küçük olan yeşile boyansın" ->"(her satırdaki) iki sayıdan küçük olan yeşile boyansın"