koşullu deyim girme

arkadaşlar bu access programında acemiler acemisiyim onun için sorumun komik gelecek kadar basit mi yok gerçekten karmaşık bir sorumu olduğunu bile bilmiyorum
sorunum şu:
firmamın bünyesine adapte edebileceğim bir bordro programı geliştirmeye çalışıyorum. aylık bordroyu çıkarırken işçinin çıkış tarihini yazdığımda o işçinin o ay kaç gün çalıştığını da hesaplamam gerekiyor. bunu yapacak deyimi bilmiyorum. aşağıya yazacağım mantığı çözen bir deyim varsa bunu benle paylaşabilirmisiniz. katkıda bulanacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.
mantık şu: eğer giriş tarihi ile çıkış tarihi aynı ay içinde ise çıkıştarihinden giriş tarihini çıkar eğer giriştarihi çıkış tarihinden önceki bir ayda ise çıkış yapılan ayda çalışılan günlerin sayısını göster.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın ihkalkmaz,

DateDif diye bir fonksiyon var. İki tarih arasındaki farkı hesaplıyor. Farkı istediğiniz şekilde yıl ay veya gün olarak hesaplıyor. işinizi görür sanırım.

İyi çalışmalar :D

katkın için saol kardeş ama date diff fonksiyonu işimi görmüyor. benim için problem tarihler arasındaki farkı hesaplamak değil. tarihler arasındaki farkı belirli koşullar altında farklı farklı hesaplamak ilk mesajımın son paragrafını bir daha okursan beni daha iyi anlarsın diye düşünüyorum. yine de bilgini paylaştığın için teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın ihkalkmaz,

Bir örnek eklerseniz çok mu zor olur acaba?

Jep bu şekildeki çözümler afaki oluyor. DateDiff bir de IIf i de kullanırsanız oluyor ama.... ÖRNEK GEREKİYOR

İyi çalışmalar