koşullu veri çağırma yapamadım...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
arkadaşlar sarı renkli sayfada şu ana kadar kendi çabalarımla geldiğim userform 11 de tıkandım.
Zira stok kodu ile çağırdığım veriler textboxlara gelirken
kodlarını bilmediğim stok kalemleri için yaptığım depo ismine göre sıralanan stok ismini seçtiğimde veriler düzgün bir şekilde gelmiyor.

ekteki, dosyada sarı sayfada usrform 11 i inceleyip yardımcı olursanız çok sevinirim.

Şimdiden yardımcı olacaklara teşekkürederim...

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Depo ismi birden fazla satırda yer alıyor, dolayısıyla hangi satırdaki veriler textboxlara yazdırılacaktır burada bir hata var gibi.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
yok hata yok levent bey eğer ürünün kodunu bilmiyorsak, depo ismini seçtiğimizde ilgili depo ismine karşılık gelen stok isimlerini sıralaması lazım.
mesela onduline depo ismini seçtiğimizde onduline ait olan 3 adet stok ismini hemen stok adı bölümünde sıralamsı lazım.Yada adell seçtiğimizde ilgili adell ürünlerini sıralaması lazım.

ben burada sadece kullanıcıya ilgili stok verilerini textboxlara yazdırırken iki seçenek sunmak istedim.Eğer ürünün kodunu biliyorsa sorun yok, zaten ilgili kodu tıklayınca veriler yerine yerleşiyor. Ama ya ürünü kodunu bilmiyorsa !!! O zaman depo ismine göre stok isimlerini sıralattırıp ürün ismine göre seçim yapacak.Bunun içinde 2 adet combo kullandım.birincisi depo ismi combosu, burdan depo ismini seçince stok adı combosunda o depo ismine ait ürünler sıralanıyo.Ama ürün ismine göre seçim yaptıramadım.Veriler bir türlü yerine yerleşmiyor.Sorunu bulamadım...

İlginize çok teşekkürederim...Dosyamın son hali ektedir...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
daha önce incelemiştim ama işimi görmedi.Zaten benim şu anki sorunum comboboxlardan stok kodunu seçince veriler geliyor.Fakat stok adını seçince getiremedim.bu stok adı seçme işinide stok kodunu bilmeyenler için yaptım ama çalıştıramadım...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
süz

Merhaba sn.bulentc76
Ek teki dosyada hem NO ya göre hemde AD a göre Combo dan seçtiğiniz
verileri ListBox a getiriyor ve ListBox ta tıkladığınız veri TextBox lara
alınıyor. umarım işinizi gürür.
saygılar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
selam
dosyanızın düzeltilmş hali ek te