KREDİ TAKSİT FAİZİ HESAPLAMA

Nazengül

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365/ Sürüm 2311 64 bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30-11-2024
Merhabalar Taksitli kredi faizi hesaplama şablonu hazırlamam gerekli fakat formülünü bilmiyorum elimde mevcut bir formül var fakat uygulayamadım yardımcı olabilir misiniz
formül , kredi tutarı *(faiz*(1+faiz)taksit sayısı/(1+faiz)taksit sayısı-1
örnek için hazır şablon ekledim

Ekli dosyalar

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Eğer istediğiniz kredi geri ödeme tablosu ise, ekli dosyada "Sheet1" isimli sayfaya bakın...

.

Ekli dosyalar

Nazengül

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
30-11-2024
Eğer istediğiniz kredi geri ödeme tablosu ise, ekli dosyada "Sheet1" isimli sayfaya bakın...

.
@Haluk bey çok çok güzel olmuş ellerinize sağlık ne kadar teşekkür etsem az
.. Sadece şöyle bir rica olucak haluk bey iş verenim euro cinsindende aynı kredinin taksit planını görmek istiyor yanı 10.000 kredi tl cinsinden çektiğimde tl maliyetini görmek istediği gibi birde aynı oranda euro olarak kredi çektiğimde o günki kur neyse yazdığımda o şekilde de taksit listesi versin istiyor tl ve euro arasındaki farkı maliyeti ve zararı görmek için.. rıca etsem euro şekliyle de bir şablon iletir misiniz ben ay ve kur yazdığımda bana ona göre bir rapor versin

Nazengül

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
30-11-2024
@Haluk bey birde size örnek ödeme şablonu ilettim bu şablon formatında yapabilirseniz çok sevinirim yapamazsanız szin yaptığınızda eminim işimi görecektir🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🎈

Ekli dosyalar

Nazengül

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
30-11-2024
@Haluk bey yapmış olduğunuz şablon da tl nin döviz cinsini nasıl ekleyebilirz .yani bir kısımda tl taksiti yazarken bir sütündada döviz kurunu girdiğimde yine aynı çekilen kredi tutarı ve taksit sayısını baz alsın ama tl tutarı değil de döviz cinsinden taksitleri yazsın...Yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim haluk bey 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Nazengül

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
30-11-2024
@Haluk bey göndermiş olduğunuz şablonda kredi rakamını değiştiğimde anapara rakamı yanlış vermekte, çekilen kredi rakamı neyse anapara tutarında onu vermesi gerekiyor ya hata alıyorum

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi, "Finansman Tutarı" ve "Ana Para Toplamı" aynı değerler, bir sorun yok.... Tabloda sadece sarı dolgu renkli hücrelere veri gireceksiniz, diğer hücrelere dokunmayın ki formüller bozulmasın.

TL ve Euro cinsinden geri ödeme tablosu ekli dosyadadır...

Screenshot.png

.

Ekli dosyalar

Nazengül

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
30-11-2024
@Haluk bey size ne kadar teşekkür etsem az gerçekten çok çok çok güzel elinize kolunuza sağlık. Gerçekten minnettarımmm. Takıldığım bir yer olursa sizden destek alabilir miyim..🙏🏻🙏🏻

Nazengül

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
30-11-2024
@Haluk bey merhabalar dünki yapmış olduğunuz excelle ilgili küçük bir desteğinize ihtiyacım var. Yapmış olduğunuz çalışma çok güzel olmuş fafakat işverenim excelde birkaç şey ekleyebilir miyiz dedi.
şablonu dosyaya ekledim .
Sheet1 siizn yapmış olduğunuz çaışma ,İSTENİLEN ÇALIŞMA yazan benim oluşturduğum şablon (excelin içerinde hedeflenen amaç ve istenilen çalışma diye benden istenilenlere dair açıklamalar ekledim )
şablon yazan da yetkilimin en başta gönderdiği örnek tablo.
Benim sizden ricam İSTENİLEN ÇALIŞMA daki şablonada sheet1 deki gibi formüllemeniz . Sarı renge boyadığım yerlerde değişken olacağından oralada sarı dolgudaki gibi formüller eklemeniz.
Destek olursanız çok çok sevinirim haluk bey 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Ekli dosyalar

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Ekli dosyaya bakarsınız....

.

Ekli dosyalar

Nazengül

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
30-11-2024
@Haluk bey öncelikle emekleriniz ve destekleriniz için çok teşekkürederim. Excel çok detaylı ve güzel Benim bundan sonraki süreçte çok işime yarayacak size ne kadar teşekkür etsem az , yalnız firma sahibim bana en başta bir şablon atmıştı. O şablonda da yıllara göre ovp' ye göre dövizin artıp azaldığını, tl ve döviz arasındaki farkı görebildiği için Formül düzeneğini ona eklememi istemekte.Örnek şablonu sizlere içine açıklamaları da ekleyerek ilettim. Bu şablonu da içindeki koşullara göre formülleyip gönderirseniz size bir ömür dua edeceğim. Beni büyük bir dertten kurtaracaksınız haluk bey.🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Ekli dosyalar