kritere göre detay

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
ali yazdığım zaman alinin tüm bilgileri gelsin
yada numara yazdığım zaman o numaraya ait kişinin bilgilerin gelsin istiyorum yalnız yapılışını anlatırsanız çok sevinirim çünkü kendi yaptığım access projesine ekleyeceğim şimdiden çok teşekkür ederim..............
isteyen olursa kendi yaptığımıda yollayabilirim.....

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
arkadaşlar çok mu zor bu sorduğum lütfen yardımcı olunuz....

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 türkçe
Kardeş bi örnek dosya eklersen yarcımcı olmaya çalışırım isteiğin şey hakkında yada formu incelersen bu konuyla ilgili bir sürü örnek mevcut forumda örnek dosyalar arasında

Excel Vers. ve Dili
Access 2003 İngilizce
formdan sorgulama

İlk önce bir form oluştur. Daha sonra kelime aramak için bir text oluştur.comboboxlarda olabilir.formu bitir.Daha sonra bilgilerinin sorgulanmasını istediğin tablodan sorgu oluştur.Kelime sorgulamak için boş bir kolona sağ tıkla exp build. aç. daha sonra ör:[Adı]&" "&[soyadı]&" "&[sicil no]&" "&[departman] bunu uzatabilirsin kelime sorgulanmasını istediğin tüm alanları bu şekilde oluştur.Daha sonra bu kolonun creteria bölümüne sağ tıkla build butonuna tıkla.biraz önce oluşturduğun formdaki kelime aramak için oluşturduğun text i bul ve tıkla.kaydet kapa. kelime hazırlamak için izleyeceğin yol budur.Combo boxdan ise; forma combobox oluştur.row source olayına sorgulamak istediğin verileri seç. kaydet. biraz önceki sorguya git. creteria bölümüne sağ tıkla.build butonuna tıkla.yine biraz önce yaptığımız gibi oluşturduğumuz combobox ı bul kaydet kapa.creteria bölümünü şöyle oluşturun.Like"*"&[Forms]![Personel kayıt tablosu Query]![İl]&"*" Daha sonra combo box ın after update olayına If Is Null(Me.Combobox'ın adı) End If Me.Record Source="Sorgunun adı" End Sub combodab seçtiğinizde seçilen veriyi sorgular.silerseniz tüm verileri getirir.Kelime için oluşturduğun textin after olayınada aynı şeyi uygula.

Excel Vers. ve Dili
2003
sayın turissemos
çok güzel anlatmışsın bi türlü yapamadım
foruma gönderdiğim benzer bir sorum var fakat bir türlü uygulayamadım yardım edersen sevinirim
saygı ile