kronometre

herkese merhaba

yapmak istedigim bir butona basildiginda ornegin a1 hucresinde 00:00:01 diye ilerleyen bir kronometre yapmak.. ancak ekstra bir buton daha olacak.. bu butona basincada zamani kaldigi yerden devam ettirecek.. yani baslat, durdur, devam ettir diye 3 buton olmali..

yardimlar icin simdiden tesekkurler...

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Teşekkür ederim değerli dostum. Daha iyi bir kodlamada yapılabilir diye düşünüyorum.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 12.0
ek kaybolmuş mu? ben mi göremiyorum?
Zaman aşımına uğramış da olabilir.
Tekrar alabilir miyiz?

Excel Vers. ve Dili
2003 tr
sevgili hocam ben sizden 2 dakikadan başlayıp 0 da biten bir kronometre istiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Excel Vers. ve Dili
All Versions
Yahaci hocam arkadaşın vermiş olduğu linki incelerseniz var zaten kişiye özel excel sayfaları hazırlamıyor forumdaki arkadaşlar biraz araştırın deneyin elinizde bi xls dosyası olsun yapamadığınız yeri söyleyin yardım eder arkadaşlar çok yetkin ve bilgili arkadaşlar var aramızda

Excel Vers. ve Dili
2003 tr
hocam ilginize teşekkür ederim inanın çok aradım ama bulamadım benim istediğim dakika ve saniye olarak geri sayan bir kronometre bu örnek ise sadece 1 dakikadan aşağı sayıyor yardımlarınız için şimdiden teşkkürler

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 (64 bit) - Türkçe
hocam ilginize teşekkür ederim inanın çok aradım ama bulamadım benim istediğim dakika ve saniye olarak geri sayan bir kronometre bu örnek ise sadece 1 dakikadan aşağı sayıyor yardımlarınız için şimdiden teşkkürler
Dosya ektedir.
Kod:
Public onay As Boolean

Sub timer1()
If onay Then Exit Sub
Application.OnTime Now + TimeSerial(0, 0, 1), "timer2"
End Sub

Sub timer2()
If onay Then Exit Sub
If [b5] = CDate("00:00:00") Then Exit Sub
[b5] = [b5] - TimeSerial(0, 0, 1)
timer1
End Sub

Sub baslat()
onay = False
[b5] = [a1]
timer1
End Sub

Sub dur()
onay = True
End Sub

Sub Devam()
onay = False
timer1
End Sub

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
All Versions
Hocam dosyanı hazırladım eklentidedir.

Bu arada uzman arkadaşlara sorum şu excel içersinde timer interval değeri tanımlayamıyormuyuz. ki sanırım tanımlayamıyoruz bu yüzdende bizim sayaçlar zaman ile doğru çalışmıyor.

Timer1.interval = 600 ayarlamamız lazım ama nasıl ?

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Hocam dosyanı hazırladım eklentidedir.

Bu arada uzman arkadaşlara sorum şu excel içersinde timer interval değeri tanımlayamıyormuyuz. ki sanırım tanımlayamıyoruz bu yüzdende bizim sayaçlar zaman ile doğru çalışmıyor.

Timer1.interval = 600 ayarlamamız lazım ama nasıl ?
Bana ait olan bu model hassas olmaz. Gerçek zamanlı kronometre API kullanımı gerektirir.

Forum içerik yönünden çok zengin. Alt üst edin. :)

http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=42065Timer Uygulaması (API & Class)

Uyarı : Timer.ocx nesnesini excel sayfasına eklemeyin! Sadece TaskManager dan durdurabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
All Versions
Bana ait olan bu model hassas olmaz. Gerçek zamanlı kronometre API kullanımı gerektirir.

Forum içerik yönünden çok zengin. Alt üst edin. :)

http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=42065Timer Uygulaması (API & Class)

Uyarı : Timer.ocx nesnesini excel sayfasına eklemeyin! Sadece TaskManager dan durdurabilirsiniz.
bilgi için teşekkür ederim ama excel sadece hobi amaçlı kullanıyorum vb programcısı olarak zaten bi activex dosyasını kullanacak olsam yani adama al bunuda system e register et dersem çok çok uzun iş çıkarır ama intervalinin olmadığını öğrenmem güzel oldu demekki saat gibi işlemlerde excelden uzak durmak gerekecek bu geri sayım şeysini vb ile yazsak olmaz mı illaki excelde mi olması lazım flash ile de yapıp excele eklenebilir.

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Ek olarak, UserFormda ActiveX kullanımı yukarıda belirttiğim problemin dışındadır tabiki.

Excel Vers. ve Dili
2003 tr
sevgili arkadaşlar 1.30 - 2 ve 3 dakikalardan geriye sayan bir kronometreye ihtiycam var yardımcı olursanız sevinirim şimdiden saygılar