KÜÇÜK BİR DÖNGÜ YARDIMI!

Excel Vers. ve Dili
Excel for Mac 2011/İng.
KÜÇÜK BÝR DÃ?NGÜ YARDIMI!

MERHABA EKTEKİ DENEME SAYFASI İÇİN YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM. VERİ DOÐRULAMA İLE LİSTE VE DÃ?NGÜ SAÐLANMASI GEREKİYOR. YARDIMLARINIZ İÇİN TEÞEKKÜR EDERİM. SAYGILARIMLA.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Merhaba;

Ekli dosya işinize yarar mı ?

Excel Vers. ve Dili
EXCEL2003 TR
Ekleri göremediğimi yazmıştım, şimdi çıktı. İyi çalışmalar. :arkadas:

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Excel Vers. ve Dili
Excel for Mac 2011/İng.
Haluk arkadaşım ilgiline çok teşekkür ederim. Yarım kalan programım sayenizde ilerlemeye devam edecek. Çok teşekkür ederim. :8)

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
İtiraf Ediyorum

Ben bu soruyu ilk gördüğümde basit bir Veri Doğrulama (Data Valadation) olarak algılamıştım. Sonra nedendir bilmiyorum kafama takıldı birden, üzerinde düşünmeye başlayıp soru gerçekten ne diye baktığımda Sayın Haluk Beyin sorunu çözdügünü gördüm. Çok güzel bir çözüm ve ben Sayın Haluk Bey'i kutluyorum. Kendimden de nefret ediyorum :(

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bu çözümü görünce bende üstadım Sn Haluk beyi bir kez daha takdir ettim. Onun çözümünden hareketle, dosyada küçük bir değişiklikle biraz daha geliştirerek ufak bir çalışma yaptım. Burada listeye ritmi bozmadan eklenecek veriler otomatikman doğrulamadaki açılır kutuya alınabilmektedir.

Not:Soru her ne kadar küçük bir döngü desede çözüm bence hiçte öyle değil. Necdet bey sizde kendinize haksızlık etmeyin lütfen.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Sn. BATEi rica ederim, işinize yaradığına sevindim.

Sn. Necdet bey ve sevgili dostum Levent, size de teşekkür ederim. Levent arkadaşıma katılıyorum, her ikinizden de bir sürü şey öğrendim ben. Kendinize haksızlık etmeyin lütfen.

Not: Bu arada aklıma gelmişken belirteyim.

Soruyu çözerken, sayfadaki alanları ilk önce A,B,C.... şeklinde adlandırıp, daha sonra B2 hücresinde Data Validatin' da =indirect(A2) gibi ufak ve basit şeyle halledecektim ama ..... Excel'in bir bug'ı buna engel oldu. Çünkü, Excel'de bir alanı C olarak adlandıramıyormuşuz...... bunu da bu soru sayesinde öğrenmiş oldum :mrgreen:

Bu nedenle, çözümde ufak bir revizyonla bu bug' ı da geçiştirdik. :mrgreen:

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Güzel çözümler, her iki çözümü de ilerde kullanmak üzere sakladım.
Tebrikler