Kullanici sorgulama

Excel Vers. ve Dili
turkhis
Selamlar..
ekte iliştirdigim dosya üzerinde bağlanti yapmiş(dosyayi açmış olan kullanıcı varsayılan olarak gelmekte ve kayıtların sonuna ekleyebilmekteyim.ancak suan istedigim baglı olan kullanıcının ekranında dosyayi baska hangi kullanıcılar acmıs giriş ve çıkış saatleri şeklinde log tuturucam.ekle sorgusu ile giriş yapan kullanıcıyı ekleyebiliyorum ancak çıkış sorgusu yapamadığım için sadece girişleri listelenmekte.
Yardımcı olursanız sevinirim.
iyi calismalar.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın tameral,

Uygulamada giriş ve çıkışı kaydedecek düzene rastlamadım.

Log tablosuna bir sütun daha eklemeniz gerekir. Durum olarak. Buraya da giriş için -1 Çıkış için 0 olsun. Ekleme sorgusunu kopyalayıp tekrar yapıştırın ve sorguların durum sütununu da kapsayacak şekilde düzenleyin.

Gelelim çıkış olayının nereden olacağı. Buna siz karar vereceksiniz. En son kapanacak formun Unload olayından ikinci sorguyu çalıştırabilirsiniz.

İyi çalışmalar

Sn tameral
Dosyanızda log tutuğunuz veritabanına bir sütun ilave ettim ve bir güncelleme sorgusu ekledim. Bu sorguyu Şifre formu tarafından açılacak işlem yapılan formun kapanış olayına ekleyebilirsiniz.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
turkhis
Çözümler için çok teşekkür ancak formdan değilde accessin köşedeki kapat butonundan çıkış yapılırsa sorgu nasıl çalışacak?

Direct access'in kapanış olayında kod çalıştırmayı varsada ben bilmiyorum Ancak şifre sayfasından sonra visible özelliği false olan bir form açılır. Onu kullanıcı görmez ve kullanmaz bunun kapanışına sorguyu koyarsanız,. Access kapanışta otomatik olarak bu formu da kapatacağından isteğiniz olur.
Esas sorun elektrik kesilmesi nedeniyle access çalışması durursa (bitişsaati yazılmamış bir kayıt kalacak olduğundan) oluşabilir. Onuda ilk açılışta kontrol ettirmek gerekir diye düşünüyorum

Son düzenleme: