Kullanıcıların Aralıkları Düzenlemesine İzin ver işlevi ile ilgili problem

cevatyildiz

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-04-2025
Merhaba Arkadaslar

Bir problemim var. Araçlar- Koruma altında yer alan Kullanıcıların Aralıkları Düzenlemesine izin ver ile ilgili bir kulanım problemim var. Bildiğiniz üzere bir excel hücresine çift tıkladığınızda o hücreye başka verileri de kolaylıkla ekleyebiliyorsunuz. Fakat ben bu özelliği kullanarak dosyayı kitlediğimde hücreye başka bir tarih eklemek isteyip hücreyi çift tıkladığımda içindeki kayıt otomatik olarak siliniyor.

Örnekte K3 hücresine yazdıgım gibi 2 tarihi tek hücrede istiyorum. Bazen oluyor farklı zamanlarda olmak üzere tek hücreye 5 tarih girmek zorunda kalabiliyorum ve bu 5 tairihi her bir güncellemede tekrar tekrar kullanıcıların yazmasını istemiyorum.

J-K-L sütunları kilitli(tüm şifreler "1" dir.), M sütunu kilitli değil ama M sütununda da birsey yazmak istediğimde içerik otomatik siliniyor.

Ekli dosyalar

• 53 KB Görüntüleme: 10

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Hücre biçimlendirmede Gizli seçeneğini Pasif yaparak deneyiniz..

.

cevatyildiz

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365
04-04-2025
Tesekkurler Ömer Bey.. işe yaradı

comp_wolf

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe
01-02-2025
Merhaba,

Hücre biçimlendirmede Gizli seçeneğini Pasif yaparak deneyiniz..

.
üstat kolay gelsin. bu konu ile ilgili bir soru sorabilir miyim? yine bu kodu kullanmak için.
ben şimdi sayfa koruması ile şifreliyorum belirli alanlarda değişiklik yapılmaması için.
J sutununa izin vermek istiyorum ama izin vereceğim satırlar
J4, J6, J8, .... J10002 e kadar bu satırlar kullanıma izin verilecek (Kullanıcıların Aralıkları Düzenlemesine İzin ver işlevi ile) diğerleri şifrelenecek.
acaba bunlar için nasıl yardımcı olabilirsiniz ???