Kuruşun fazlası lira hanesine??

Arkadaşlar merhaba,
Elimde bir liste var..Listenin borç kısmında lira ve kuruş cinsinden iki hane var..ekteki listedende görebileceğiniz gibi
örneğin borç 31.033 ytl 97 kuruş..burdaki 97 kuruş 99 kuruşu geçince otomatik olarak liranın 31.034 ytl olması gerekiyor ama bilgi eksikliğinden yapamadım olayı..Birde orda TUTARLAR kısmındaki borç ve alacakların (ytl ve kuruş) birbirinden çıkartıldıklarında BAKİYE kısmındaki yere otomatik olarak yazılması gerekiyor..tabiki ben beceriksiz bunuda yapamadım.Yardımcı olacak tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

G

Guest

Misafir
Anladığım kadarı ile toplam değerlere istediğiniz formulu yazdım.Kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000 Ing.
sn @pentium4 hoş geldiniz :hey:

sevgili @Türker sizgöndermişsiniz ama ben de değişik bir yolla yaptım,
göndersem ayıp olmaz herhalde... :D

G

Guest

Misafir
Ne ayıbı hepimiz burada diğer insanlara birşeyler öğretmek onlara yardımcı olmak ve birşeyler öğrenmek için buradayız.Bu da güzel bir şeydir değişik yollarda çözüm önerileri getirmek.Tekrar buradan sesleniyorum verilen cevaplara farklı cevaplar vermek isteyen tüm arkadaşlar çekinmeden değişik çözüm önerilerini herzaman sunabilirler.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Türker' Alıntı:
Tekrar buradan sesleniyorum verilen cevaplara farklı cevaplar vermek isteyen tüm arkadaşlar çekinmeden değişik çözüm önerilerini herzaman sunabilirler
Peki o zaman .... :mrgreen:

Bir tane de benden.....

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Ben de önerimi revize ettim ama doğru çalışıyor mu test edemedim ... :mrgreen:

Arkadaşlar öncelikle hepinizin ilgisine ayrı ayrı teşekkür ederim...Sanırım ben sorunumu anlatamadım gibi..Yada sizin anlattıklarınız biraz seviyemin üzerinde :)
Aslında biraz yanlış anlatmışım...
EN SON GENEL TOPLAMIN KURUÞ HANESİ 99 KURUÞU GEÇTİÐİNDE FAZLALIK LİRALARI YAN TARAFTAKİ LİRA HANESİNE ATMASI GEREKİYOR :)
Hepinizden ayrı ayrı özür diler,teşekkür ederim...

G

Guest

Misafir
Benim yaptığım çözümü incelediniz mi orada örnek orada tutarlar kısmının borç hanesi TL toplamı 546.731 YTL ediyor ve KRÞ toplamı ise 338 ediyor.Benim size hazırladığım formulde kuruşu 38 ve YTLyi ise 546.734 yapıyor.Yani kuruş olan kısımlarda YTL olan (99 kuruşu geçen) miktarı sol taraftaki (yan taraf ) YTL bölümüne ekliyor.Tekrar bir kontro edin. :hey:

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Tekrar merhaba;

Alternatif-3 de ektedir...

Herkese çok çok teşekkür ederim..Saygılarımla