LGS Tercih Robotu Hazırlama

Excel Vers. ve Dili
Makro
Merhabalar,

Şöyle bir excel programı yapılabilir mi?

Öğrencinin yüzdelik dilimini girdikten sonra yüzdelik diliminden 2 tane fazla okulu gösteren yine yüzdelik diliminden düşük 3 tane de düşük okulu gösterecek bir tercih robotu yapılabilir mi? Saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
Makro
Saygıdeğer muygun, öncelikle okulumuzun böyle bir sıkıntısına cevap verdiğiniz için şahsım ve öğrencilerim adına çok teşekkür ederim. Elleriniz dert görmesin. Çok sağ olun... Eğer mümkünse size bir soru daha sormam mümkün mü? Aynı tercih robotunda hem türkiye hem konya hem de ilçe sıralamasında beş tercih sayısını yedi yapıp bu yedi tercihin ilk ikisini yüzdelik dilimimden daha yüksek iki kalan beş tercihimi de yüzdelik dilimimden düşük okulları tercih edebilecek şekilde yapılabilir mi?

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba;
Öncelikle Eğitim adına yapılacak uygulamalarda her türlü desteği vereceğimi bilmenizi isterim.

Tabloda yüzdelik dilime göre 7 tercih sıralamasını yaptım.
Burada farklı birşey daha yaptım.
Diyelim ki öğrencinin yüzdelik dilimine uyan 5 değilde 4 alan bulunabildi. Diğer 3 alanı yüzdelik dilimin üzerindekilerden aldırdım.
Böylece puanı yetmese de üst dilimdeki tercihlerden 7 tercihi tamamlayabilecek. (3 yada 4 öğrenci no seçerek gözlemleyin.)

Not: Öğrenciveri sayfasında ilk 4 verinin öğr.no sunu , LGS Puanını ,LGS Yüzdelik dilimini deneme amaçlı değiştirdim.
İyi çalışmalar.

Link:
https://dosya.co/coozvrbuoi4t/hashus42-LGS_Tercih_Robotu-1.rar.html

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Makro
Merhabalar dostum,
Emekleriniz için çok teşekkür ederim, çok mutlu oldum... Ancak affınıza sığınarak sizden son bir isteğim daha olacak...
Excel dosyasındaki ilçeler bölümü meslek olarak değiştirebilir miyiz?
Yine MEB nitelikli okulları yayınladı. Ben yapmış olduğunuz dosya bozulmasın diye sayfa1 diye sekmesine kopyaladım... Sizleri çok uğraştırmayacaksa sayfa1'deki bilgileri türkiye, konya ve ilçeler(mesleki) kopyalanmasını yapabilir miyiz? Öğrenci numarası ile sorgulama yaptıktan sonra ve sizin hazırlamış olduğunuz excell dosyasındaki gibi sıralama yapılabiliriz. Daha sonra kayıt sekmesinde okulların bütün bilgilerine ulaşabileceğimiz
(((İl-İlçe-Okulun Adı-Genel Müdürlük-Okulun Türü-Öğretim Şekli-Pansiyon Durumu-Yerleştirme Şekli-Derslik Sayısı-Kontenjan-LGS 2018 Puanı-Yüzdelik Dilim))) tekrar bir düzenleme yapabilir miyiz?

http://s4.dosya.tc/server6/36hb2y/hashus42-LGS_Tercih_Robotu-1.xls.html

Kusura bakmayın, değerli vaktinizi alıyorum. Affınıza sığınarak bu son isteğimi yapabilir misiniz? Saygılarımla...

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba;
ilçelere tasniflenecek verilerde "Mesleki" seçimi ucu açık kalmış.
Yaptığım doğru ise bunu kullanın. değilse İLÇE sayfasını manuel yerleştirmeniz gerekecek (yada başka bir çözüm arayacağız)
Eki deneyin. Sorun varsa yazın.
İyi çalışmalar.

Link:
https://dosya.co/0xdranyf7h4i/hashus42-LGS_Tercih_Robotu-2.rar.html

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Makro
Merhabalar dostum, emeğine yüreğine sağlık... Benim dusundugumun bile üstünde olmuş... Çok sağ ol...
Sadece şunu düzeltebilirsiniz çok sevinirim... İlçe sayfasına mesleki ve teknik eğitim genel müdürlüğüne bağlı okullar (MTEGM) geliyor. Eğer ilçe sayfasının içine MTEGM ile beraber Din Öğretimi Genel Müdürlüğü (DOGM)olursa daha düzenli olur...Ayni şekilde il sayfasının içinde de sadece ortaöğretim genel müdürlüğü (OGM) yapılabilirse çok mutlu olurum... Tekrardan vakit ayırdığınız için çok sağ olun... Emeğinize sağlık...

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba;
Üstteki tanımınıza göre birşey yaptım ama buna göre İL listesi ilçeden daha az oldu.
Eki deneyin. Bu ek daha esnek oldu. (il yada ilçeye istediğiniz Gn. Müdürlük başlığı altındaki kodlardan ekleyerek listeyi isteğinize göre tasnifleyebilirsiniz.)
İyi çalışmalar.

Link:
https://dosya.co/wpmatjh1q02n/hashus42-LGS_Tercih_Robotu-3.rar.html

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Makro
Yüreğine, eline, emeğine sağlık dostum, çok güzel bir çalışma olmuş... Öğrencilerim ve kendi adıma teşekkür ederim... çok sağ olun...