Lisans Anahtarı Oluşturma

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Üzerinde çalıştığım program için bir lisans anahtarı yapmayı düşündüm fakat nasıl yapabilirim bilmiyorum.

Bir form üzerinde programın kurulacağı hard diskin seri no suna göre matematiksel işlemler yapılacak ve bir sayı oluşacak. ( harddiskin seri nosunu bulan çalışmalar forumumuzda zaten mevcut )

bu sayıya karşılık gelen bir allogoritma sonucu şifre elde edilecek ki allogoritmayı çözen başka bir program olacak.

çözücü programla elde edilen sayı bir kereye mahsus programın lisans bölümüne girildikten sonra program her açılışta sorunsuz çalışacak.

bu konuda yardımcı olabilirmisiniz acaba.

örnek bir form yaptım fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

programa registry yazmak konusunda access kod deposunda örnek var

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
gulsum hanım gece boyu zaten sizin kod deponuzu inceledim, derdim registry'e yazmak değil şifreleme mantığı oluşturmak.

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

zaten ordada şifreleme ve deneme sürümü yapma kodu var

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
ya ben yanlış anlattım ya da yapmak istediğim anlaşılmadı, deneme sürümünü görünce zaten aklıma geldi bu çalışma.

programı sizin bilgisayarınıza kurdum diyelim, 1 kereye mahsus şifreleme menüsü açılacak ve rastgele üretilen sayıya karşılık gelen şifreyi yazdıktan sonra program bilgisayarınızda tam sürüm çalışacak şifreyi yazmazsanız 30 günlük deneme versiyonu olarak çalışacak.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
sayın xorion verdiğiniz linleri inceledim hatta bir program bile indirdim, güzel birşeye benziyor, modülü sizin girdiğiniz değerlere göre oluşturuyor ama lisans sorunu olduğu için sadece modül kısmını kullanabiliyorsunuz, ne form tasarımını nede başka birşeyi kullanamıyorsunuz, bir sitede de örnek çalışma varmış ama silmişler hata mesajı verip duruyor.

ilginize teşekkür ederim ama pek faydalanamadım desem yalan olmaz.

yani sorunumu hala çözemedim.